Partneři sekce:
Městská jatka v Ostravě

Areál bývalých jatek doplní zeleň. Ostrava finišuje velkou přeměnu brownfieldu

Rekonstrukce bývalých městských jatek se chýlí ke konci a naváže na ni významná přeměna veřejného prostoru v jejich blízkosti, která započne v dubnu 2022 a hotova bude na podzim letošního roku. Budovaný prostor zohlední historický kontext, nabídne příjemné místo plné zeleně k trávení volného času, ale obsáhne i historické prvky, jež byly nalezeny při výkopových pracích spojených s rekonstrukcí jatek.  

Areál Emauzy

Park v centru Prahy i rekonstrukce Pragerovy budovy. Emauzy dostanou nový kabát

Rada hl m. Prahy odsouhlasila rekonstrukci Emauzského areálu u Karlova náměstí. Zahrnuje budovy od známého českého architekta Karla Pragera, které se dnes nachází v havarijním stavu. Kromě záchrany cenné architektury z konce šedesátých let je cílem rekonstrukce proměnit okolí budov do podoby parku otevřeného pro veřejnost.

Veřejná prostranství v Pražské tržnici

Pražskou tržnici čeká proměna. V mezinárodní soutěži uspělo Studio Perspektiv

Otevřená mezinárodní architektonicko-krajinářská soutěž na budoucí podobu veřejných prostranství Pražské tržnice má svého vítěze. Je jím pražské Studio Perspektiv architektů Jána Antala a Martina Stáry. Jejich návrh vybrala mezinárodní porota ze soutěžních prací od celkem osmnácti studií z devíti zemí světa. Volbu odborné poroty stvrdila Rada hlavního města na pondělním zasedání.

Procházka nad lomem

Procházka nad lomem, na kterou se může vydat i rodina s dětmi

V zimě vás zasněžená sjezdovka zabaví na celé dopoledne, v létě se odtud dá vyrazit na celodenní trek po beskydských hřebenovkách. Co si ale počnout v Horní Bečvě, když chcete jen na pár hodin na vzduch? Zkuste procházku nad lomem!

Soutěžní návrh kolektivu autorů Ing. arch. Jiřího Miky, Ing. arch. Martina Materny, Ing. arch. Markéty Káňové, Ing. arch. Petra Svobody, Ing. arch. Adély Kudlové a Ing. arch. Venduly Bažové.

Nová podoba náměstí v Ostravě přinese prostor pro odpočinek

Soutěž o návrh na řešení prostoru náměstí Dr. E. Beneše a jeho okolí, vyhlášená městem Ostrava v červenci loňského roku, zná svého vítěze. Jejím hlavním úkolem bylo najít odpověď na otázku, jakou má mít tento důležitý veřejný prostor podobu a způsoby využití.

Jezero Medard - ostrov

Město na vodě plné technologií. Podobu zatopeného dolu navrhlo studio A8000

Karlovarský kraj spolu s energetickými společnostmi Sokolovská uhelná a SUAS GROUP, vyhlásily v červnu loňského roku soutěž na urbanistickou studii okolí jezera Medard. Vítězem se stal architektonický ateliér A8000, který má zkušenosti s tvorbou územního plánu například v Lipně nad Vltavou. Kraj si od projekt slibuje celospolečenský rozvoj Karlovarska.

Humpolec, obnova parku Stromovka

Obnovená Stromovka z Humpolce dělá radost celému městu

Vrátit estetiku zeleně do středu města a spolu s obnovou úpravného parkového prostoru dodat i bezpečnost a přitažlivou hravost místům, jimž se lidé v posledních letech spíše vyhýbali. Takovou situaci úspěšně vyřešili v Humpolci, který dávno není jen o Hliníkovi.

Breeze of Innovation

Závan inovace zastíní Silicon Valley světlem

Světoznámá Silicon Valley vyhlásila loni soutěž o nejlepší návrh nového orientačního bodu, který se bude vyjímat mezi sídly největších IT firem světa. Pro co nejintenzivnější efekt musel návrh přinést inovativní novinku. Australští architekti navrhli řešení, které zastíní všechny výdobytky digitálního světa, paradoxně – světlem.

Park Střed v Mostě

Živé místo pro setkávání. Přeměna parku Střed v Mostě začne v dubnu

V Mostě začne v dubnu přeměna parku Střed podle návrhu architektů. Součástí areálu bude kavárna, hřiště a vodní prvky. Náklady na revitalizaci jsou přes 66 milionů korun. Hlavním motivem návrhu, který vzešel z projektové, jednofázové, neanonymní, architektonické soutěže je geologie a morfologie okolní krajiny.

Ostrava

Ostrava hledá odborníky. Plánuje nové okolí Hlavního nádraží

Hlavní nádraží Ostrava je důležitým dopravním uzlem a zároveň jednou z nejvýznamnějších vstupních bran do města, jeho aktuální využití a vzhled však neodpovídají současným potřebám ani očekáváním cestujícím, je proto dlouhodobě centrem pozornosti. Město proto vyhlásilo veřejnou zakázku na zpracovatele urbanistického návrhu okolí nádraží.

Nová podoba Malostranského náměstí

Přestavba Malostranského náměstí začne příští jaro. Vyjde na 84 miliónů

Plánované úpravy pražského Malostranského náměstí provede pro pražský magistrát společnost Gardenline. Zadání zakázky schválili pražští radní. Cena prací vyjde na 84,4 milionu korun bez DPH, což je o zhruba deset milionů korun více než se předpokládalo. Podle magistrátu je to dáno aktuální situací na trhu práce.