Studio Perspektiv Masarykovo namesti Metropolitni plan 02

Náměstí u Masarykova nádraží: Nová brána staré Prahy

Pražské Masarykovo nádraží je poněkud zapomenutým místem s pozoruhodnou historií, jehož přilehlé veřejné prostory dlouho chátraly. Probíhající výstavbou a plánovanými úpravami by se měl prostor transformovat na nové živé náměstí.

Revitalizace náměstí Míru

Podzemní parkoviště, kašna a pokácené stromy. Zlín připravuje obnovu náměstí Míru

Projekt na plánovanou rekonstrukci náměstí Míru v centru Zlína by měl být hotov i se stavebním povolením na přelomu let 2023 a 2024. Poté bude na vedení města, zda se do rekonstrukce pustí. Je to velký projekt, náklady by mohly být 300 až 400 milionů korun, řekl na pondělní večerní diskuzi s občany o projektu primátor Zlína Jiří Korec (ANO).

3 posedy

Lavička, Silo a Křeslo. Tři nové posedy lákají turisty i myslivce k zamyšlení

Posedy jsou malými dominantami českých polí. Mají svoje čísla, jména po významných lovcích a někdy bizarní podobu odhalující fantazii svých stavitelů. Tři posedy – Lavička, Silo a Křeslo – jsou novými výletními místy v zapomenutém akátovém remízku mezi Libčicemi nad Vltavou a obcí Tursko. Jejich koncept pracuje s různými geometrickými tvary, kapacitou i funkcí.

Veřejná prostranství v Pražské tržnici

Úpravy holešovické tržnice vyjdou na více než 50 milionů. Začít se má v roce 2027

Rekonstrukce prostorů mezi jednotlivými halami v Pražské tržnici v Holešovicích vyjde na necelých 50,3 milionu korun. Uličky a meziprostory změní podle svého vítězného návrhu Studio Perspektiv, které zvítězilo v magistrátním tendru. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně opravuje.

Hlavní nádraží

Bez Sherwoodu a s tramvají. Praha chce „Nový Hlavák“

Nejvyšší představitelé Hlavního města Prahy, Správy železnic a Dopravního podniku hl. m. Prahy představili soutěžní záměr Nový Hlavák k projektu revitalizace Vrchlického sadů, odbavovací haly hlavního nádraží a výstavby tramvajové trati Muzeum – Hlavní nádraží – Bolzanova.

Městská jatka v Ostravě

Areál bývalých jatek doplní zeleň. Ostrava finišuje velkou přeměnu brownfieldu

Rekonstrukce bývalých městských jatek se chýlí ke konci a naváže na ni významná přeměna veřejného prostoru v jejich blízkosti, která započne v dubnu 2022 a hotova bude na podzim letošního roku. Budovaný prostor zohlední historický kontext, nabídne příjemné místo plné zeleně k trávení volného času, ale obsáhne i historické prvky, jež byly nalezeny při výkopových pracích spojených s rekonstrukcí jatek.  

Areál Emauzy

Park v centru Prahy i rekonstrukce Pragerovy budovy. Emauzy dostanou nový kabát

Rada hl m. Prahy odsouhlasila rekonstrukci Emauzského areálu u Karlova náměstí. Zahrnuje budovy od známého českého architekta Karla Pragera, které se dnes nachází v havarijním stavu. Kromě záchrany cenné architektury z konce šedesátých let je cílem rekonstrukce proměnit okolí budov do podoby parku otevřeného pro veřejnost.

Veřejná prostranství v Pražské tržnici

Pražskou tržnici čeká proměna. V mezinárodní soutěži uspělo Studio Perspektiv

Otevřená mezinárodní architektonicko-krajinářská soutěž na budoucí podobu veřejných prostranství Pražské tržnice má svého vítěze. Je jím pražské Studio Perspektiv architektů Jána Antala a Martina Stáry. Jejich návrh vybrala mezinárodní porota ze soutěžních prací od celkem osmnácti studií z devíti zemí světa. Volbu odborné poroty stvrdila Rada hlavního města na pondělním zasedání.

Procházka nad lomem

Procházka nad lomem, na kterou se může vydat i rodina s dětmi

V zimě vás zasněžená sjezdovka zabaví na celé dopoledne, v létě se odtud dá vyrazit na celodenní trek po beskydských hřebenovkách. Co si ale počnout v Horní Bečvě, když chcete jen na pár hodin na vzduch? Zkuste procházku nad lomem!

Soutěžní návrh kolektivu autorů Ing. arch. Jiřího Miky, Ing. arch. Martina Materny, Ing. arch. Markéty Káňové, Ing. arch. Petra Svobody, Ing. arch. Adély Kudlové a Ing. arch. Venduly Bažové.

Nová podoba náměstí v Ostravě přinese prostor pro odpočinek

Soutěž o návrh na řešení prostoru náměstí Dr. E. Beneše a jeho okolí, vyhlášená městem Ostrava v červenci loňského roku, zná svého vítěze. Jejím hlavním úkolem bylo najít odpověď na otázku, jakou má mít tento důležitý veřejný prostor podobu a způsoby využití.

Jezero Medard - ostrov

Město na vodě plné technologií. Podobu zatopeného dolu navrhlo studio A8000

Karlovarský kraj spolu s energetickými společnostmi Sokolovská uhelná a SUAS GROUP, vyhlásily v červnu loňského roku soutěž na urbanistickou studii okolí jezera Medard. Vítězem se stal architektonický ateliér A8000, který má zkušenosti s tvorbou územního plánu například v Lipně nad Vltavou. Kraj si od projekt slibuje celospolečenský rozvoj Karlovarska.

Humpolec, obnova parku Stromovka

Obnovená Stromovka z Humpolce dělá radost celému městu

Vrátit estetiku zeleně do středu města a spolu s obnovou úpravného parkového prostoru dodat i bezpečnost a přitažlivou hravost místům, jimž se lidé v posledních letech spíše vyhýbali. Takovou situaci úspěšně vyřešili v Humpolci, který dávno není jen o Hliníkovi.