246843289 1714482955389113 1182908593240314976 n

Park roku 2021 nalezneme v Humpolci. Veřejnost ocenila zámeckou zahradu

Parkem roku 2021 se na základě rozhodnutí odborné poroty stal park Stromovka v Humpolci, který prošel rozsáhlou revitalizací. Stříbrnou medaili si odnáší investoři a autoři parčíku U Kněžské louky v Praze 3 a bronz si vysloužil jeden z mála nově vzniklých parků Granátová ve Slivenci.  Cenu veřejnosti získala Zámecká zahrada a park v Oslavanech.

LAVICKA 34A1825 min

Krajinářská architektura a umění oživily Krnov

Landscape festival se rodil v letech 2013 a 2014 v Praze, ale konal se již také v Opavě, Ostravě a Plzni. A právě na své působení ve Slezsku navázal letošním zářijovým devátým ročníkem, v němž obrátil svou pozornost ke krajině Krnova. Projekt, který pořádala Galerie Jaroslava Fragnera, usiluje o osvětu a mezioborový dialog nejen českých, ale také mezinárodních odborníků, umělců, politiků a široké veřejnosti.

Vzhůru do oblak. Čtveřice stezek nabízí zážitky, jsou však také plné rozporů

V Česku vznikly v uplynulých letech hned čtyři rozhledny, které spojuje několik věcí – jedná se o bezbariérové dřevostavby, které nabízejí nevšední výhledy a obsahují i různé atrakce pro děti. Byť se na první pohled snaží být integrální součástí krajiny, jsou natolik dominantním prvkem, že jsou vlastně nepřehlédnutelné.

2021 06 08 UNIT Namesti BH 0001 low

Náměstí Bohumila Hrabala vytvoří na Palmovce odpočinkovou zónu

Nové náměstí, jež do roku 2026 vznikne v Praze v prostoru mezi stávajícím autobusovým nádražím a ulicí Na Žertvách, se stane hned v několika ohledech ukázkovým příkladem řešení městského veřejného prostoru. V současnosti se jeho 3D model představuje na mezinárodní výstavě architektury a urbanismu Architecture Week v Jízdárně Pražského hradu.

ghjxhrizalittleislandthomasheatherw

Malý Ostrov zeleně a betonu přináší New Yorku nový společenský prostor

Palcové titulky v šestákových plátcích i dlouhé statě v odborných časopisech. K tomu bitvy právníků u soudu, spory o financování realizace, dohady a nespokojenost zadavatelů, všechno hezky v přímém přenosu. A finále? Byť se to zdá po takových mediálních eskapádách neuvěřitelné, projekt Little Island se přeci jen po sedmi letech bouřlivých debat dočká svého dohotovení.

HLAVNI DVOUSTRANA PARK 4D

Českobudějovický Park 4Dvory navrací přírodu do města a lidem

Vegetace je dnes ve městech velice žádaným zbožím. Jenže právě pohled na „zeleň“ jako zboží, pouhou komoditní složku kvality života, svým často instantním provedením přírodě škodí. Proto potěší, že M&P Architekti a David Prudík Architekti využili k řešení návrhu a realizaci projektu Park 4Dvory naprosto odlišné nástroje. V jejich konceptu hrála prim příroda a její sukcesní síly.