Torre Puig – Mrakodrap, který protíná oblohu v Barceloně

Torre Puig - Mrakodrap, který protíná oblohu v Barceloně

Nové firemní sídlo společnosti Puig - Torre Puig - se nachází na Plaza Europe, v novém obchodním a nákupním centru Barcelony. Jasně identifikovatelná stavba, která je situována v atraktivní lokalitě na půl cesty mezi letištěm a metropolí, je od moře vzdálena 4 km.

Stavba navržená architektem Rafaelem Moneo má rozlohu více než 23 000 m2. 22podlažní věž představuje úžasnou výšku 109 m. Zasklení o rozloze 8 500 m2 dodala společnost AGC.
Návrhu dominovala neutralita, lehkost a čistota, která byla dosažena použitím skla a převážně bílých tónů v interiéru (stropy, schodiště, skříně, svislé plochy a nábytek). Výrazný prvek fasády stoupá jako bílá stuha vzhůru a vytváří jednotu mezi exteriérem a vnitřním prostředím.

Pro vytvoření této impozantní fasády zvolil architekt Stopray Vision-50T on Clearvision, sklo s tepelně tvrzeným dvojitým stříbrným povlakem s protisluneční ochranou na sklovině s nízkým obsahem železa, která má vynikající index podání barev a vysokou neutralitu. 

Většinu energie poskytuje solární a geotermální zařízení a vše je automaticky řízeno, kontrolováno a vyhodnocováno. Pruhy skla dekorované bílým sítotiskem, které tvoří obálku budovy, zaručují určitou míru soukromí a poskytují ochranu před horkem pro uživatele stavby. Jako spirála ovíjí fasádu budovy a pokračují až nad střechu, což významně opticky budovu zvyšuje. Také díky těmto spirálovým pruhům byla vylepšena energetická bilance budovy, která získala certifikaci LEED Gold v oblasti energetické účinnosti.

Torre Puig stojí v sousedství další zajímavé stavby Renaissance Barcelona Fira Hotel, tentokrát z dílny studia Ateliers Jean Nouvel a Ribas & Ribas Arquitectes. Reflexní sklo opatřené potiskem z produkce AGC vytváří neméně zajímavou fasádu o téměř 10.000 m2.

Renaissance Barcelona Fira Hotel - Marriott - fasádní sklo s potiskem

Renaissance Barcelona Fira Hotel – Marriott – fasádní sklo s potiskem

ZDROJ: PR článek společnosti AGC Flat Glass Czech a.s.

FOTO: © AGC Glass Europe

RubrikyKancelářeŠtítky