V pastelkovém podkroví

V pastelkovém podkroví

Interiér podkroví v centru Montrealu překypuje zářivými barvami. Odvahu pojmout byt jako kreativní barevnou paletu sebral umělec, který sbírá moderní designové předměty a umění. Ke spolupráci na interiéru si přizval architekta Jeana Verville.

Přáním majitele bytu byl interiér, který by stimuloval kreativitu a pomáhal mu prozkoumávat nové možnosti práce. S pěti barevnými pastelkami v oblíbených odstínech klienta, Jean Verville nakreslil na bílý papír, co mělo být na pozadí projektu. A tato barevnost měla nejlépe vyniknout v kontrastu se syrovým materiálem, jako je pohledový beton. Extravaganci pak podtrhuje ještě lesklá vinylová podlaha, která dojem z barev i velikost prostoru násobí.

Architekt navrhl otevřený obytný prostor, který by hostil velkou sbírku uměleckých děl a vytvořil řadu sofistikovaných úložných boxů. Praktickým a víceúčelovým prostorem je také spací zóna. Všechny poučky o barvách a jejich vhodnosti pro určitý typ pokoje tu vzali za své, neboť ji architekt pojal v zářivě žluté.  

Architektonická praxe Jeana Verville je založena na experimentování a zkoumání. V každém z jeho projektů – ať už jde o rezidenční nebo komerční – se architektura podobá soše. Stejně jako v případě montrealského podkroví, který představuje živou směs architektury, umění a designu.

V pastelkovém podkroví - foto - 1010-01_28_sc_v2com

Text: kk
Foto: Jean Verville architecte
Místo: Montreal , Kanada
Plocha: 130 m2
Realizace: 2011
Architekt: Jean Verville
Pro více informací : www.jeanverville.com