Luhačovice

Luhačovice letos vybudují dopravní terminál za 18 mil. korun

Luhačovice na Zlínsku letos vybudují dopravní terminál. Jde o kompletní přestavbu autobusového nádraží, které bude mít nové zastávky a mobiliář a přidají se úpravy pro zvýšení bezpečnosti, řekl dnes novinářům místostarosta Jiří Šůstek. Investice si vyžádá 18 milionů korun.

„Usnadněn bude přestup na vlakové spoje a individuální dopravu. Místo, které je jednou z hlavních vstupní bran do našeho lázeňského města, tak získá atraktivní vzhled, ale bude všem příchozím hlavně daleko lépe sloužit,“ uvedl Šůstek.

Na místě křižovatky a točny autobusů vznikne kruhový objezd. „Někteří řidiči si v tomto místě kvůli podobnosti s kruhovým objezdem nebyli jisti, kdo má přednost v jízdě, což komplikovalo provoz. Po úpravách vše bude jasné a minimalizuje se nebezpečí dopravních nehod,“ uvedl Šůstek.

Přístřešky u nástupišť budou mít střechu pokrytou zelení. Přibudou stání pro kola a také čtyři místa pro automobily určená k rychlému vysazení cestujících nebo jejich vyzvednutí po příjezdu. Obdobná místa vzniknou u kruhového objezdu, budou sloužit k výstupu dětí, které rodiče vozí do školy.

Dělníci vydláždí chodníky a nástupiště, vstupy na přechody, nádraží bude bezbariérové. Součástí rekonstrukce bude i nové veřejné osvětlení.

Město získalo na projekt evropskou dotaci sedm milionů. „V současnosti se vybírá dodavatel stavby. Nový terminál by se měl začít stavět během měsíce května a zásadní část prací by měla být hotová do pěti měsíců. Po dobu rekonstrukce budou přijíždět autobusy do jiné lokality. Nástupiště budou s největší pravděpodobností dočasně přesunuta na blízké parkoviště pro autobusy v Nádražní ulici,“ uvedl místostarosta.

Zdroj: ČTK