Vyhlašovaly se Nejlépe řízené firmy Česka. Patří mezi ně i HELUZ

20210610 195311 MF3 8106
Zdroj: Deloitte

Program Best Managed Companies celosvětově vyhlašuje společnost Deloitte od roku 1993, v Česku byly firmy hodnoceny podruhé. Program oceňuje přední české soukromě vlastněné a řízené firmy reprezentující nejvyšší standardy kvality a výkonnosti.

Společnost HELUZ letos titul „Best Managed Company“ získala podruhé. „Přihlásili jsme se znovu zejména proto, že jsme si chtěli ověřit, že získané ocenění umíme obhájit, že to nebyla souhra náhod,“ uvedl generální ředitel společnosti Jan Smola.

„Velmi sázíme na transparentnost a kontinuitu nejen směrem k zákazníkům a dodavatelům, ale i dovnitř firmy, proto pro nás bylo velmi důležité obstát. Závěry plynoucí z prvního ročníku jsme brali vážně a intenzivně pracovali na zlepšování vyjmenovaných oblastí, snad i proto byl náš cíl naplněn,“ doplnil.

Do portfolia skupiny HELUZ GROUP patří kromě výroby cihelného systému také výrobce komínových systémů  společnost Ciko s.r.o., Dřevovýroba na pile ve Starém Sedle nebo mediální online agentura X Production.

Tradice dlouhá 145 let

Historie společnosti se začala psát před 145 lety. Tehdy Jan Řehoř v Dolním Bukovsku postavil první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly. Na tradici přerušenou komunistickým režimem navázali potomci rodiny zakladatele v roce 1992, kdy jim byla historická cihelna v Dolním Bukovsku vrácena v restituci a majitelem se stal pan Vladimír Heluz.

V současné době se do řízení zapojuje další, historicky již 6. generace, synové Roman a Michal Heluzovi. Za jejich fungování se rodinná společnost HELUZ stala jedním z největších středoevropských výrobců cihel a již léta dodává kompletní stavební systém pro hrubou stavbu do všech zemí střední Evropy. Kromě domácího trhu patří mezi její stěžejní působiště např. Slovensko a Rakousko.

Best Managed Companies

Mezinárodní program staví na globální metodice Deloitte, která hodnotí kvalitu řízení firmy a managementu v následujících oblastech: strategické směřování, produktivita a inovace, firemní kultura, struktura řízení a finanční výkonnost. Cílem programu je vytvořit globální platformu podporující mezinárodní spolupráci a sdílení zkušeností předních privátních firem.

Program oceňuje celkový úspěch a kvality společností, včetně jejich top managementu, a nabízí odbornou podporu s cílem zajistit úspěch firem také v budoucnu. Program byl založen v roce 1993 v Kanadě a od té doby představuje nejvýznamnější podnikatelské ocenění svého druhu.

red
RubrikyAktuálněŠtítky