Jedno ocenění střídá druhé. Coworking v Jurkovičově teplárně boduje u odborníků

Kancelářské realizace od studia Perspektiv si každoročně odnášejí ocenění z tuzemských i zahraničních soutěží. Končící rok byl pro studio obzvlášť úrodný. Realizace bratislavského coworkingu Base4Work uspěla u odborníků napříč Evropou.

Za coworking Base4Work v historické budově Jurkovičovy Teplárny v Bratislavě získalo studio v renomované soutěži German Design Award 2023 titul Winner. Stejné ohodnocení si odnesli i z prestižní Iconic Award: Innovative Architecture.

Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava

Americký magazín Interior Design je vybral v soutěži Best of Year 2022 mezi TOP 3 coworkingové projekty na světě. Za realizaci získalo studio také ocenění Interiér roku 2021 a Office Roka 2021 na Slovensku.

Konkurence v soutěžích je každoročně vysoká, jedinečné projekty z celého světa usilují o některé z titulů, které například German Design Council či další prestižní sdružení oceňují. „Už při přípravě konceptu pro soutěžní tendr jsme věděli, že se jedná o unikátní projekt. Nečekali jsme však, že s coworkingem budeme mít až takovou mezinárodní odezvu,“ vysvětluje architekt Ján Antal.

Každá kancelář je unikát

Konkurenční výhoda coworkingů se často skrývá v jejich jedinečnosti. Nová podoba Jurkovičovy teplárny díky rekonstrukci posilnila význam ochrany původních staveb a potvrdila, že jejich zachování může být výhodné i pro investory. Mezinárodní ocenění pro ně může představovat i výraznou marketingovou výhodu.

Base4Work Bratislava
Base4Work Bratislava | Zdroj: BoysPlayNice

Kromě coworkingů má studio v portfoliu realizace kanceláří také pro mnoho soukromých společností. Tou nejnovější jsou kanceláře pro Zeitgeist Asset Management v centru Prahy. V minulosti architekti navrhovali kanceláře pro Pipedrive, Eset či STRV. A expandují také na zahraniční trh: „Nedávno jsme dokončili projekt v Berlíně. Věříme, že nám ocenění otevře více možností pro práci v zahraničí,“ přeje si Ján Antal.

red