9 HRAD HELFSTYN foto BoysPlayNice

Soutěž Stavba roku slaví třicátiny. Nominace jsou možné do pátku 10. června

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství vyhlásila 30. ročník celorepublikové prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2022. Stavby hodnotí odborná porota a sbor expertů. Porotci, experti i rada programu se shodují v konstatování, že právě osobní návštěva a prohlídka všech přihlášených staveb je pro práci poroty a expertů klíčová a nenahraditelná.

Spolu s porotou všechny stavby objíždí a dokumentuje tradičně také filmový štáb. Všechny přihlášené stavby jsou součástí unikátního filmového dokumentu mapující architekturu a stavitelství v celé republice. Držitelé titulů v roce 2022 opět získají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla vyrobené sklárnou Rückl. Stavby je možné přihlašovat prostřednictvím webových stránek do 10. června 2022.

Přihláška, dokumentace a všechny další podklady do soutěže se zasílají pouze elektronicky za pomoci elektronické úschovny, nebo jiného úložiště. Odkazy na stažení a vyplněná přihláška se zasílají pouze elektronicky na email stavbaroku@stavbaroku.cz.