Facility management – aneb mohl by to udělat někdo jiný?

Facility management - aneb mohl by to udělat někdo jiný?

V souvislosti s oblevou si leckterá firma oddechne, protože odpadá odklízení sněhu a další činnosti spjaté s údržbou komunikací v rámci komerčního objektu. Jenomže počasí je vrtkavé a nikde není řečeno, že je zima u konce. Pokud vám představa případných komplikací nedá spát, začněte využívat outsourcing podpůrných služeb. Soustřeďte se na skutečné priority podniku a poznejte výhody facility managementu. Ušetříte spoustu času a při správné implementaci i podstatnou část nákladů.

V čem je spolupráce s externí firmou výhodná?
Sníh, námraza a další „příjemné“ dárky paní Zimy mohou chod firmy výrazně zkomplikovat. Komplikovaný provoz znamená ušlý zisk a v neposlední řadě také určitá rizika pro zaměstnance. Pro drtivou většinu firem je investice do moderní techniky a najmutí dalších zaměstnanců, kteří by měli zimní údržbu areálu a odklízení sněhu na starost, naprosto neekonomická. V tomto ohledu je facility management pomyslným záchranným kruhem.

Outsourcingem získáte řešení na míru a budete se moct plně soustředit na hlavní předmět činnosti. Váš partner ponese část rizika a díky jeho know how kvalita podpůrných procesů průběžně poroste. Zároveň ušetříte nemalé náklady za techniku i pracovní síly a eliminujete možné problémy, které by mohl způsobit nekvalifikovaný zaměstnanec.

Kdo může pomoct právě vám?
Buďme však trochu konkrétnější. Na koho se v souvislosti s údržbou firemního areálu obrátit? K naprosté špičce patří společnost AVE, která nabízí komplexní facility management. Portfolio služeb čítá údržbu a opravu komunikací (tedy i odklízení sněhu), vnitřní a venkovní úklid, technickou správu budov, ostrahu, energetický management a další služby. Zda budete služby využívat nárazově nebo dlouhodobě, je jen na vás.

Podrobnější informace o jednotlivých službách a reference najdete na www.ave.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o.

RubrikyUdálosti