Digital Park II v Bratislavě otevřen

Digital Park II v Bratislavě otevřen

Minulý měsíc byl otevřen administrativní komplex DIGITAL PARK II ve čtvrti Petržalka, který se nachází naproti bratislavskému Hradu a Starému městu. Tato prestižní stavba je úspěchem jejích duchovních otců z České republiky – týmu architektů z pražského ateliéru Cigler Marani Architects, který v architektonické soutěži uspěl v mezinárodní konkurenci.

Moderní komplex s originálním designem tvoří čtyři vzájemně propojené lichoběžníkové budovy s osmi nadzemními a dvěma podzemními podlažími. Ty jsou vůči sobě pootočené a reagují tak na nepravidelný tvar pozemku, po jehož jižní straně vede železnice a na západní a severní pak vícepruhová komunikace celoměstského významu.

Architekti vedení Jakubem Ciglerem a Vincentem Maranim zasadili celý komplex do parku, čemuž byla podřízena i koncepce dopravního řešení. Velkokapacitní parkování je ukryto v podzemí budovy, předpolí objektu je řešeno důsledně jako park s pochozími plochami, zelení a vodními prvky. 

Fasáda objektu je na severu směrem k centru výrazně prosklená, kdežto na jihu směrem k sídlišti Petržalka je naopak více uzavřena. „Předností našeho návrhu je řešení, které zaručuje kancelářím přirozené denní osvětlení po co nejdelší dobu, což přináší i energetickou úsporu. Kanceláře lze také flexibilně rozdělit podle potřeby nájemců,“ zdůraznil architekt Jakub Cigler. V převážné části komplexu se nacházejí kanceláře, v přízemí jsou obchody, restaurace a kavárna. Kancelářské plochy zabírají plochu 36 200 m2, obchodní plochy 2420 m2.

Zdroj: Jan Ziegler