Blíží se vyhlášení České ceny za architekturu 2020

Přímý přenos z udílení cen České ceny za architekturu za rok 2020 proběhne živě z Divadla Archa v pondělí 23. listopadu.

Rok 2020: nikdo nečekal, že by toto magické číslo tak zahýbalo našimi jistotami. Alespoň jednu z nich se organizátoři České ceny za architekturu rozhodli zachovat, byť na pozadí opuštěné kulturní scény.

Galavečer České ceny za architekturu tentokrát proběhne v netradiční scénické formě z prázdného Divadla Archa. Tvůrčí tým – Ondřej Hrab, Petr Nikl, Vojtěch Filčev a David Vávra připravili večer plný architektury, hudby, cestování i  netradičních pohledů do zákulisí.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je každoročně Česká komora architektů. Soutěžní přehlídky se mohou zúčastnit jednotlivci nebo kanceláře s realizacemi na území Česka dokončenými v posledních pěti letech.

Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota. Z přihlášených děl porota vybírá v prvním kole užší nominaci, ze které v dalším kole volí finalisty a držitele hlavní ceny.

V letošním 5. ročníku ČCA vybrala porota ze 191 přihlášených staveb 27 nominací. Netradičně pojatý Galavečer odhalí, kdo se stal finalistou, vítězem a kdo získal některé z dalších zvláštních ocenění. Galavečerem bude provázet Jiří Zeman.

Galavečer České ceny za architekturu

Kdy? V pondělí 23. 11. od 19:00 hod.
Kde? Live na webu ČT Art
Pořádá: Česká komora architektů

Zdroj: Česká komora architektů