Témata návrhu nového územního plánu města Brna lze sledovat online

Kancelář architekta města Brna připravila sedm seminářů a kulatých stolů. Diskutovat o horkých tématech bude s odborníky, zástupci města, městských částí nebo občanských spolků. Veřejnost bude moci všechny diskuze sledovat na internetu.

Kancelář architekta města Brna vyzývá Brňany k zapojení do navrhování města online. Na webových stránkách KAM lze zjistit, jaká témata zajímala Brňanky a Brňany při projednávání návrhu nového územního plánu.

Záznamy bude KAM zveřejnovat každý týden od 26. října do 26. listopadu na sociálních sítích a na webové stránce KAM Brno.

„Chceme podrobně představit a prodiskutovat témata, na která se nás lidé nejčastěji ptali při projednávání návrhu nového územního plánu.

Původně jsme tyto akce plánovali pro veřejnost jako součást výstavy 381 346 územních plánovačů v brněnském Urban centru. Vzhledem k aktuální situaci přesouváme všechny akce do virtuálního prostoru.

Z každé diskuze pořídíme záznam, lidé se tak k videím mohou kdykoliv vracet,“ vysvětlil ředitel KAM Michal Sedláček.

Budoucnost cyklistické dopravy v Brně

Seriál odstartuje kulatý stůl na téma budoucnosti cyklistické dopravy v Brně. Hosté budou připojeni online. Záznam KAM zveřejní v pondělí 26. října v 17 hodin. „Pozvali jsme projektanty, kteří se tématu dlouhodobě věnují, i zástupce magistrátu a občanských spolků.

Budeme diskutovat, co všechno může udělat nový územní plán pro cyklisty a co naopak musí udělat podrobnější dokumentace.

Naší snahou je také najít odpověď na otázku, jakým způsobem mají být cyklisté vedeni městem, aby byl provoz všech druhů dopravy co nejplynulejší a nejbezpečnější,“ doplnil dopravní specialista KAM Martin Všetečka.

Nový územní plán má Brnu přinést mimo jiné nové plochy pro výstavbu bydlení a smíšených čtvrtí v širším centru města, zejména na území bývalých průmyslových areálů, tzv. brownfieldů. Poprvé přinese také jasnou regulaci výšek budov pro novou výstavbu.

Semináře jsou součástí výstavy 381 346 územních plánovačů v brněnském Urban centru u Staré radnice. Výstava bude znovu otevřena po ukončení nouzového stavu. KAM plánuje prodloužení výstavy do konce roku. Představí veřejnosti také nový seriál populárně-naučných videí o brněnském územním plánu.

7 seminářů a kulatých stolů

Záznamy sledujte na FB Kancelář architekta města nebo na webu.

1. Budoucnost cyklistické dopravy
2. Protipovodňová opatření
3. Zahrádky ve městě – živě na FB čtvrtek 5. 11. v 17:30
4. Výšková regulace budov
5. Modrozelená infrastruktura – živě na FB čtvrtek 19. 11. v 17:30
6. Architektonické soutěže
7. Brněnské čtvrtě propojené, nebo oddělené – živě na FB čtvrtek 26. 11. v 17:30

Zdroj + Foto: Kancelář architekta města Brna
RubrikyAktuálně, Události