Vítězové soutěžní přehlídky THINK ARCH 2013 vyhlášeni

Vítězové soutěžní přehlídky THINK ARCH 2013 vyhlášeni

Na Večeru architektů v pražském experimentálním prostoru NoD byly ve čtvrtek 27. března 2013 předány ceny vítězům soutěžní přehlídky THINK ARCH. Byly oceněny nejlepší studentské práce a práce architektů do 40 let. Tématem letošního ročníku byla udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře.

Předmětem přehlídky THINK ARCH byly návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí. Na slavnostním večeru v pražském NoDu byly předány ceny vítězům obou kategorií. Celkem se v přehlídce sešlo 52 soutěžních návrhů.

Organizátoři hledali architektonicky kvalitní a invenční práce, které jsou svou koncepcí přínosné pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí. Protože cílem přehlídky je propagace ‚mladé‘ a progresivní architektury, byla druhá kategorie určena architektům ve věku do 40 let.

THINK ARCH vyhlašuje občanské sdružení Centrum české architektury ve dvou kategoriích jako každoroční přehlídku studentských prací a prací architektů do 40 let. Předmětem přehlídky jsou návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí. Soutěžní přehlídka byla vyhlášena v souladu se soutěžním řádem a pod záštitou České komory architektů.   

Vítězové – kategorie Architekti do 40 let
1. místo: Ing. arch. Martin Prokš, Ing. arch. MgA. Marek Přikryl za realizaci: Zázemí biotopu v Honěticích u Kroměříže / cena ve výši 30 000 Kč


2. místo: Ing. arch. Pavel Nalezený, Ing. arch. Jakub Adamec / Studio Raketoplán za realizaci: Stodola v Benešově u Semil / cena ve výši 20 000 Kč


3. místo: Ing. arch. Vojtěch Hybler / ARCHPORT za realizaci: Dům BABU / cena ve výši 10 000 Kč

Vítězové – kategorie Studenti
1. místo: Jindřich Ráftl s návrhem: Re:location / cena ve výši 30 000 Kč


2. místo: tým autorů Eliška Dytrychová, Zuzana Tomková, Dominika Taklová, Šimon Dušek, Ondřej Novák, Alnur Nurmakhanov za projekt: Manešovická zastávka / cena ve výši 20 000 Kč


3. místo: Vendula Urbanová s projektem: Dům s divadlem na vesnici, Janov u Litomyšle / cena ve výši 10 000 Kč


Zvláštní uznání poroty: Martin Bělkovský za projekt Revitalizace bývalého fotbalového stadionu za Lužánkami

Cena Autodesk Award
V druhém ročníku soutěžní přehlídky THINK ARCH byla udělena zvláštní cena Autodesk Award za využití 3D nástrojů CAD v architektuře. Generální partner soutěže Autodesk podpořil jednoho architekta částkou 30 000 Kč. Cenu Autodesk Award získal soutěžní návrh Ivany Linderové a Roberta Gallo: Live in Plug in.

Všechny soutěžní návrhy i vítězné práce budou ke zhlédnutí na webu www.thinkarch.cz.

Text: Kateřina Obrazová
Foto: THINK ARCH

RubrikySoutěže