Sportovní hala pro tělesnou výchovu – Nová Paka

Nová Paka na Jičínsku začíná stavět sportovní halu. Úsporný návrh vzešel ze soutěže

Stavba nové sportovní haly při budově gymnázia v Nové Pace na Jičínsku za téměř 105 milionů korun včetně DPH by měla začít v červenci, přičemž stavba má trvat 17 měsíců. Součástí stavebních prací bude také oprava kanalizace v areálu školy. Novou tělocvičnu budou využívat žáci tří místních škol i veřejnost.

V částce, která vzešla ze soutěže, není zahrnuto vybavení nové tělocvičny. Kraj má na celou akci vyčleněno 125 milionů korun. „Budova bude se školou spojená krytým průchodem. V novém objektu vznikne sportovní hala s hledištěm, nářaďovny, horolezecká stěna, posilovna, šatny s umývárnami, toalety a komunikační prostory včetně výtahu,“ řekl náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

Nynější tělocvična u Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Nové Pace podle vedení kraje nevyhovuje podmínkám pro výuku tělesné výchovy. „Dostatečné sportovní zázemí přitom nemá ani jedna ze tří novopackých středních škol, proto jsme se rozhodli postavit novou, moderní sportovní halu, která bude sloužit všem místním žákům,“ uvedl náměstek pro školství Arnošt Štěpánek (Piráti).

Nová hala bude stát na pozemku novopackého gymnázia a bude ji moci využívat i veřejnost. Projekt pro stavbu vzešel z architektonické soutěže, kterou kraj vyhlásil v roce 2019. Vítězem se stal ateliér studený architekti.

red