Rare Places

Rare Places: Vyšel kapesní průvodce českou architektonickou krajinou

Dne 23. března 2023 se v prostorách pražského CAMPu konal křest nového Rare Places průvodce do kapsy. Kmotrem tohoto průvodce se stal Jan Vondrák, architekt ateliéru Mjölk, jehož díla významně přispěla k obsahu průvodce. Nový knižní průvodce si klade za cíl ukázat cestu k objevení nejlepších architektonických kousků, které jsou k dispozici pro veřejnost.

Kompaktní průvodce, který se vejde do kapsy každého cestovatele a nadšence do architektury. Zkrátka pro lidi prahnoucí po objevování nových míst s jedinečným rukopisem významných architektů, která zaujmou svým vzhledem, příběhem i umístěním.

Každé místo popsané v knize je možné osobně navštívit a prožít jeho atmosféru. Průvodce je navržen tak, aby cestovatel snadno našel svou cestu a je rozdělen podle regionů. Kromě toho je každý region doplněn jednoduchou mapou, na které jsou vyznačena zajímavá místa daného kraje.

Historie i moderna

Průvodce Rare Places odhaluje 136 architektonicky výjimečných staveb nacházejících se na území Česka i Slovenska. Sleduje stopy významných architektonických studií, jako jsou například Mjölk, Zdeněk Fránek, ateliér Martina Rajniše nebo Chybík+Krištof a dalších talentovaných lokálních architektů.

Průvodce se zaměřuje na nejlepší architektonické projekty, jež se v posledních letech objevily na scéně a podporuje cestovatele v objevování krásy místních končin. Tímto se snaží ukázat, že kromě úchvatných historických památek mohou Česko i Slovensko nabídnout také kvalitní moderní architekturu.

Průvodce Rare Places se pyšní širokou paletou ohromujících fotografií, které dokážou vyjádřit mnohem víc, než tisíc slov. Pro tvorbu knihy jsme spolupracovali s renomovanými fotografy jako jsou BoysPlayNice, Tomáš Souček, Petr Polák a dalšími. Díky partnerství s databází projektů současné architektury LINKA, fotografie předávají nejen informace, ale také vyvolávají silné emoce a přinášejí architektuře živý příběh.

O Rare Places

Rare Places, založené čtrnáctiletým Ondřejem Filgasem a jeho týmem, působí na českém a slovenském trhu od roku 2020 a nepřetržitě přináší to nejlepší z místní architektonické a designové scény skrze své aktivity. Rare Places má za cíl mapovat kvalitní architekturu a ukázat ji široké veřejnosti.