Skatepark

Oprava úřadu nebo nový skatepark. Středočeský kraj přispěje malým obcím

Středočeský kraj přispěje malým obcím do 2000 obyvatel na opravu úřadu či stavbu skateparku. Celkem 34 žadatelů si rozdělí 15,6 milionu korun. Přidělení peněz z fondu obnovy venkova dnes schválili krajští radní, záměr ještě musejí projednat zastupitelé.

Největší dotace, téměř dva miliony korun, zamíří do obce Pchery na Kladensku, kde peníze využijí na výstavbu parkového altánku. V Pístech na Nymbursku použijí 430.000 Kč na stavbu víceúčelového hřiště. Podobnou částku získá Obříství na Mělnicku na opravu morového sloupu. V Konárovicích na Kolínsku vznikne díky dotaci 417.000 Kč skatepark. V Ledcích na Kladensku použijí 384.000 korun na rekonstrukci obecního úřadu.

„Termín podávání žádostí v rámci programu na rozvoj malých obcí se již pomalu blíží ke svému konci, a proto bych rád vyzval obce, aby se ještě do 28. června přihlásily. Obce mohou peníze čerpat například na opravy budov, komunikací, nové autobusové zastávky nebo zkrátka na cokoliv, co slouží obyvatelům,“ uvedl hejtmančin náměstek pro finance a dotací Michael Kašpar (STAN).

Krajský dotační program pro malé obce je vyhlášen na čtyři roky (2021 až 2024) a obce z něj mohou získat 1000 korun na jednoho obyvatele. Menší, které mají do 199 obyvatel, mohou žádat až o 200.000 Kč. Celkem hejtmanství vyčlenilo v programu na celé čtyřleté období 578 milionů korun. Částka je určena na obnovu či stavby veřejné infrastruktury. O peníze mohou žádat všechny obce do 2000 obyvatel.