Architekti CZ – čtvrtá panelová diskuze předních českých architektů

Architekti CZ – čtvrtá panelová diskuze předních českých architektů

Spolek ARCH FOR PEOPLE pořádá v Praze další z řady panelových diskuzí českých architektů. Těšit se tentokrát můžete na Ladislava Lábuse, Petra Hrůšu, Marka Štěpána, Pavlu Melkovou, Petra Hájka a Norberta Schmidta, kteří budou odpovídat na otázky Jaroslava Sládečka.

Večer navazuje na knihu dvaceti rozhovorů „Architekti CZ“, jejímž autorem je moderátor diskusního večera Jaroslav Sládeček. Již čtvrtá ze série panelových diskuzí ARCHITEKTI CZ se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. 2016 od 18 hodin v Písecké bráně v Praze.

Tentokrát bude téma znít „Architektura: historismus nebo novotvar?“ – ve vzduchu tedy bude otázka míry ohleduplnosti či radikality při obnově památek. Volně tak diskuse navazuje na debatu předchozí, která se konala 11. dubna 2016 ve Zlíně a nesla název „Architektura – tradice a prefabrikace“.

Cílem diskusí Architekti CZ je především vyvolat debatu nad tématy, která propojují architektonickou profesi s každodenním životem. Záměrem večera bude přiblížit veřejnosti lidskou stránku osobností slavných architektů, zprostředkovat osobní setkání s těmito předními osobnostmi české architektury a seznámit se s jejich názory a zásadami naživo.

Generálním partnerem večera ARCHITEKTI CZ v Praze je Archtiles – výrobce dekorativních obkladů. Hlavním partnerem akce je Českomoravský beton, HALLA a Schindler. Partnery akce jsou KOMA a Reckli. Akci podpořili ArchiCAD, Copy General a Grada. Mediálním partnerem akce je EARCH.CZ, ERA21 a ASB-portál. Panelovou diskuzi Architekti CZ v Praze pořádá za organizační podpory Písecké brány a komunikační agentury artEcho spolek ARCH FOR PEOPLE, z.s.

www.architekticz.cz