asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Polyfunkční ventilační a chladicí jednotka LWZ 304/404 SOL

31.05.2012
Na základě rozsáhlých zkušeností s konstrukcí tepelných čerpadel, využití odpadního tepla z větrání a solárních systémů byla vyvinuta špičková technologie kombinované vytápěcí a větrací jednotky s těmito funkcemi: vytápění, chlazení, rekuperace tepla a chladu z větrání rodinného domu, příprava teplé vody ve vestavěném zásobníku, případně solární přitápění a příprava teplé vody vestavěným solárním výměníkem.
Všechny funkce koordinuje a zajišťuje nová generace regulátoru. Novinkou je také aktivní chlazení reverzním provozem tepelného čerpadla. Navíc konstrukčním uspořádáním analogicky k zimní rekuperaci tepla dochází v létě k rekuperaci chladu.

Úplné využití odpadního tepla z větrání rodinného domu a přimíchávání odpadního vzduchu za vnitřní rekuperací zvyšuje topný faktor při nízkých teplotách venkovního vzduchu. Významně tedy snižuje spotřebu elektrické energie, a tím i primární formy, tj. paliva v elektrárnách. Zároveň tak snižuje produkci skleníkových plynů.

Rozsahem funkcí, prostorově minimálním konstrukčním řešení a energetickou úsporností provozu se jedná o výjimečný výrobek na evropském trhu.

Všechny komponenty jsou v jedné skříni. Výhodou je jednoduchá montáž na místě ze dvou přepravních dílů konektory a rychlospojkami.

Součástí systému je dále:
  • grafický interaktivní systém pro tvorbu technologického a elektrického schématu kotelny,
  • výpočtový program pro správnou volbu provedení vzhledem k otopné soustavě a tepelné ztrátě,
  • možnost tvorby sestavy pro konkrétní zakázku online na webu výrobce,
  • možnost připojení přístroje k internetu a dálkový dohled nad ním.
Součástí dodávky je i uvedení do provozu autorizovaným servisem zdarma a následně prodloužená záruka 5 let.Použité materiály jsou kompletně recyklovatelné. Přístroj navíc získal prestižní cenu za design Red Dot Design Award 2011.

Více informací o celém sortimentu tepelných čerpadel, ventilačních jednotek a solárních zařízení naleznete na našem webu
www.tepelna-cerpadla.cz, kde také získáte informace o našem školení na tepelná čerpadla pro projektanty.


STIEBEL ELTRON, spol. s r .o.

K Hájům 946, 155 00  Praha 5
Tel.: 251 116 140
Fax: 235 512 122
E-mail: info@stiebel-eltron.cz
www.stiebel-eltron.cz

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media