Partneři sekce:

Dětský pokoj v paneláku

Dětský pokoj v paneláku

Panelové byty skýtají často různá úskalí – například nerovné stěny a tenké příčky, se kterými se pojí vysoká HLUČNOST. Majitelé jednoho takového bytu se proto rozhodli pro NEJRYCHLEJŠÍ a zároveň NEJSNADNĚJŠÍ typ stavebních úprav, pro tzv. suchou výstavbu s použitím SÁDROKARTONU.

Protože majitelé byli v radostném očekávání, přistoupili k rekonstrukci dětského pokoje, aby se miminko narodilo do krásného prostředí. Budoucí maminka měla jasnou představu nejen o budoucí podobě místnosti, ale při výběru stavebního materiálu měla na zřeteli i jeho funkčnost.

PŘEDSTĚNY
Pro nové příčky byly využity sádrokartonové předstěny. Ty byly montovány přímo na stávající zdi. Na místě se tedy nemuselo nic bourat a realizační firma tak ušetřila majitelům bytu čas i další případné náklady na výstavbu zbrusu nových příček. Pro předstěny byly využity vysokopevnostní sádrokartonové desky Habito, které se vyznačují vysokou pevností a odolností. Stěny tak odolají i těm nejdivočejším hrám. Deska má také výborné akustické vlastnosti a lze do ní kotvit předměty bez vrtání a hmoždinek, stačí běžné vruty do dřeva. To umožní velkou flexibilitu při zařizování s tím, jak bude ratolest růst a budou se měnit její zájmy.

ČISTIČ VZDUCHU VE STROPĚ
Při rekonstrukci se myslelo i na zdraví děťátka. Podhledy byly realizovány ze sádrokartonových desek obsahujících složku Activ´Air. Tato technologie odstraňuje až 70 % škodlivého formaldehydu z ovzduší, a to po dobu padesáti let. Formaldehyd je obsažen v nábytku, a to dokonce i novém, v čisticích prostředcích, textiliích apod. Tato škodlivá látka přitom může způsobit zdravotní potíže, a protože děti jsou na jeho účinky nejnáchylnější, neváhala maminka desky s Activ´Air využít.

Aplikace minerální izolace do předstěny

Aplikace minerální izolace do předstěny

Aplikace skelné pásky do tmelu pro vyztužení podélných hran

Aplikace skelné pásky do tmelu pro vyztužení podélných hran

Broušení tmelu

Broušení tmelu

Zamáčknutí pásky do tmelu

Zamáčknutí pásky do tmelu

Vrtání otvorů pro připevnění závěsů podhledu

Vrtání otvorů pro připevnění závěsů podhledu

Připevnění stavěcího třmenu pro připevnění závěsu

Připevnění stavěcího třmenu pro připevnění závěsu

PROČ SÁDROKARTON?

 • Rychlá výstavba bez mokrých procesů
  • Absence vody podstatně zkracuje lhůtu výstavby, protože odpadají technologické přestávky potřebné k vyschnutí zabudované vody při tradičních způsobech výstavby.
 • Řešení pro maximální komfort a bezpečí v interiéru
  • Akustická pohoda, odolnost proti vlhku, požární odolnost, zdravý vzduch.
 • Vysoká estetika povrchů
  • Konstrukce vynikají hladkým povrchem, vhodným pro jakoukoliv další povrchovou úpravu (malba, tapety, obklady …).
 • Elektrorozvody bez zasekávání
 • Minimální tloušťka stěn = úspora místa
  • Ve srovnání s klasickou zděnou příčkou je sádrokartonová příčka při zachování srovnatelných vlastností tenčí. Na každém běžném metru interiérové příčky ušetříte 5 cm! Zdá se vám to málo? Už při 30 běžných metrech příčky ve vašem rodinném domě získáte 1,5 m2 obytné plochy navíc. Kdo by nechtěl extra komoru, spíž či WC pro hosty?
 • Nízká hmotnost konstrukcí
  • Suchá výstavba snižuje nároky na nosnost vodorovných konstrukcí, což vede k dalším finančním úsporám.
 • Přívětivá cena
  • Ve srovnání s klasickými zděnými konstrukcemi jsou sádrokartonové konstrukce levnější, a přitom mají lepší vlastnosti (např. vzduchovou neprůzvučnost).

MAJITELÉ O REKONSTRUKCI
Nejvíce oceňujeme snížení hluku mezi místnostmi a rychlou realizaci, která trvala pouhé tři dny. Upravený a rekonstruovaný interiér bude naší ratolesti nabízet skutečně komfortní a zdravé bydlení.

Vyzkoušejte HABITO!

Je to nová sádrokartonová deska s extrémní pevností, která umožní stavět interiérové stěny a příčky s vysokou mechanickou odolností a únosností. Do Habita můžete kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání a bez hmoždinek. Únosnost na jeden vrut do dřeva o průměru 5 mm až 34 kg. Rychlé a snadné kotvení do Habita umožňuje ohromnou flexibilitu při zařizování bytu. Umístění různých předmětů na stěny lze řešit podle vašich momentálních potřeb a nálady. Habito má též výborné akustické vlastnosti, proto se hodí k odhlučnění místnosti.

Text a foto: Saint-Gobain Construction Products CZ, a. s., divize Rigips