Barraseal Turbo 4148
Galerie(8)

PCI Barraseal® Turbo – přináší úplně nový standard hydroizolačních stěrek

Běžné řešení hydroizolací pod úrovní terénu a jejich napojení na nadzemní soklovou část odolnou proti ostřikové vodě sebou přináší celou řadu problémů, protože zde dochází ke kombinaci izolací na bázi bitumenů (asfaltů) pro podzemní část, a minerálních izolací pro nadzemní část. A právě napojení mezi těmito dvěma systémy je kritickým místem, kde dochází pravidelně k defektům, a to zejména z důvodu problematického navázání minerálních materiálů jako jsou omítky, lepidla atd. na asfaltové izolace.

A právě tento kritický detail řeší nejnovější hydroizolační dvousložková reaktivní stěrka
PCI Barraseal® Turbo, kterou uvedla na trh značka PCI. Tato revoluční reaktivní stěrka kombinuje výhody velmi pružných bitumenových silnovrstvých izolací s rychlostí a jednoduchostí použití minerálních hydroizolačních stěrek.

Jedná se o reaktivní hydroizolaci bez obsahu bitumenu i rozpouštědel, která je určena k rychlé a spolehlivé izolaci základů, zdiva pod i nad úrovní terénu, soklů, betonových prefabrikátů atd. Výborně se uplatňuje i jako vodorovná izolace pod zdivem, případně i jako hydroizolace na balkonech a terasách.

MG 5964 DxOPCI Barraseal Turbo Verarbeitung Spritzverfahren
Barraseal Spachtelauftrag
Barraseal Turbo 4148
Barraseal Turbo 4199
Einfamilienhaus Oberwang DSC 0339
P1040955
logo PCI Für Bau Profis

Díky unikátním vlastnostem se jedná o velmi univerzální materiál, který umožňuje pomocí jediného produktu snadno izolovat naprostou většinu stavebních konstrukcí a detailů celého domu, jejichž izolace byla dosud velmi komplikovaná a vyžadovala si použití mnoha samostatných produktů.

Použití je možné jak v novostavbách, tak při rekonstrukcích, protože se vyznačuje vysokou odolností vůči nebezpečným solím jako např. síranům, dusičnanům, chloridům atd., které se často ve zdivu vyskytují, a to zejména při rekonstrukcích.

MG 5964 DxOPCI Barraseal Turbo Verarbeitung Spritzverfahren
Source: BASF

Vlastnosti izolační stěrky PCI Barraseal® Turbo

 • 2 komponentní, flexibilní, reaktivní hydroizolační membrána pro izolaci sklepů, základů a betonových prvků proti zemní vlhkosti, stojící vodě i proti tlakové vodě až do výše 10 m vodního sloupce.
 • Jednoduchá a spolehlivá izolace složitých detailů jako prostupy instalací, rohy, napojení na další konstrukce atd.
 • Bezešvý systém. Právě spoje jsou nejčastější příčinou poruch u pásových izolací
 • Překlenuje trhliny ≤ 2 mm.
 • Zajišťuje vysoký stupeň ochrany proti radonu.
 • Jednoduché nanášení válečkem, štětkou, stříkáním nebo hladítkem. Podklad není nutno penetrovat.
 • Krátký čas schnutí pro vysokou rychlost prací. Další kroky již po 3 hodinách, úplné vyzrání po 6 hodinách.
 • Vysoká přídržnost ke všem minerálním i asfaltovým podkladům.
 • Odolná vůči UV záření, stárnutí a povětrnostním vlivům.
 • Nízká spotřeba. Obsahuje 90% sušiny.
 • Může být podkladem pro nátěry, omítky, lepidla atd.
 • Odolná vůči mrazu. Ochrana před škodlivými solemi.
P1040955
Source: BASF

Značka PCI poskytuje nejen špičkové materiály pro ochranu vašeho objektu před vlhkostí, ale i komplexní servis pro maximální projekční a realizační jistotu, a počínaje profesionální podporou v podobě návrhů řešení jednotlivých detailů, až po osobní poradenství při realizacích na stavbě.

Všechny materiály jsou certifikovány v souladu s požadavky platné legislativy a jsou následně poskládány do funkčních a odzkoušených systémů. Pro zhotovení projektů i následné provedení díla tak poskytují systémy PCI maximální jednoduchost a bezpečnost.

Martina Hurta
Produktový manažer PC

https://www.pci-cz.cz/cz/systemova-reseni/hydroizolace-sklepu-zakladu-a-spodnich-staveb.html

ZDROJ: PR článek společnosti BASF Stavební hmoty Česká republika s.r.o.