Více než 700 typových rodinných domů z POROTHERMU
Galerie(8)

Více než 700 typových rodinných domů z POROTHERMU

Partneři sekce:

Lidé uvažující o stavbě rodinného domu si nyní mohou vybrat z více než 700 typových projektů rodinných domů z POROTHERMU za velmi výhodných podmínek nebo dokonce i zdarma. Přehled rodinných domů, z nichž lze vybírat, je k dispozici na www.porotherm.cz/projekty.

Zájem o výstavbu rodinných domů podle typových projektů v Česku roste. Například v programu výstavby rodinných domů POROTHERM DŮM je postaven téměř každý druhý rodinný dům právě podle typového projektu. Na základě tohoto trendu rozšířila společnost Wienerberger, ve spolupráci se společností G SERVIS CZ, své služby o nabídku více než 700 typových projektů rodinných domů. 

Výše bonusů k projektu závisí na formě výstavby
Pořízení projektu není omezeno výběrem stavebního materiálu, výhody však mohou čerpat jen ti, kteří budou stavět z POROTHERMU. Projekt si zájemci vyberou a objednají na webové stránce www.porotherm.cz/projekty a uhradí zálohu ve výši 9900 Kč. Při jeho převzetí doplatí plnou cenu podle ceníku uvedeného na tomto webu. Dále však již záleží jenom na nich, jaké služby bezplatně získají, nebo zda budou mít nárok na vrácení 100 % nákladů na pořízení základní podoby projektové dokumentace. 

V programu POROTHERM DŮM projektová dokumentace zdarma
Ti, kteří se rozhodnou nechat si postavit svoje bydlení v rámci programu POROTHERM DŮM, který je podmíněn výstavbou z cihel POROTHERM a realizací domu jednou ze stavebních firem zapojených do programu, dostanou po kolaudaci domu zpět celou částku uhrazenou za základní podobu typového projektu.  Spolu s tím si mohou vybrat, zda získají zdarma i energetický průkaz domu, jehož hodnota činí 7000 Kč, nebo zvolí pomoc společnosti Wienerberger se založením stavby. Tato služba má hodnotu 9800 Kč, je však vázána výhradně na stavbu z broušených cihel.

Výběr služby při výstavbě z POROTHERMU

Stavebníci, kteří si pouze zakoupí cihly POROTHERM s tím, že budou stavět svépomocí nebo s pomocí firmy, která není zapojena do programu, si také volí svůj bonus sami. Na výběr mají opět mezi energetickým průkazem rodinného domu v hodnotě 7 000 Kč a pomocí při založení stavby v hodnotě 9800 Kč.

„Vzhledem k tomu, že se v současnosti nejvíce staví z broušených cihel, kde je důležité kvalitně a naprosto přesně založit stavbu, čekáme, že bude zájem především o tuto službu,“ uvádí Ing. Roman Šulista, vedoucí programu POROTHERM DŮM.

Úpravy projektu od Wienerbergeru

V rámci služeb zákazníkům se počítá i s požadavky na osazení projektu do terénu či na individuální úpravy jednotlivých projektů, kdy k častým požadavkům patří například změny umístění příček, přidání střešního okna a dalších. „Počítáme i s tím, že někteří stavebníci budou požadovat i přípravu tzv. malého projektu pro schválení budoucí podoby domu obecním úřadem,“ uvádí Šulista. Jak ale dodává, tyto služby již patří k nadstandardu a hrazeny budou individuálně podle požadovaného rozsahu a náročnosti jednotlivých úprav.

Více informací získáte na www.porotherm.cz/projekty.

–>–>