Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton
  • Isover

Concrete LCDA – Inovativní betonové řešení pro design interiéru

Concrete LCDA - Inovativní betonové řešení pro design interiéru

Příběh značky začíná v roce 2010, v blízkosti francouzského města Angers, kdy se trio kvalifikovaných odborníků dlouhodobě fascinovaných betonem a jeho nekonečnými možnostmi, rozhodlo spojit své síly a soustředit veškerou svou energii do výzkumu technologií a vývoje high-endových řešení. Cílem bylo získat beton čím dál lehčí, robustnější a odolnější vůči skvrnám. Dnešní komerční výsledky jsou ultralehké velkoformátové obklady a vnitřní vybavení vhodné pro všechny typy prostor.

Za pouhý rok byl vytvořen Concrete LCDA. Vznik značky a definování identity byl důležitý milník ve vývoji firmy, který byl posílen příchodem výtvarnice Matali Crasset. Ta se stala šéfkou uměleckého oddělení a na tomto postu setrvala až do roku 2015. Během jejího působení se začala značka mnohem výrazněji orientovat na úzkou spolupráci s designéry a architekty a pod jejím vedením také vznikla první kolekce velkoformátových obkladů Panbeton®– ultralehkých kompozitních panelů, unikátních svou inovativní kombinací materiálů a jednoduchou instalací.

Úspěch nové technologie na sebe nenechal dlouho čekat a společnost byla velmi rychle konfrontována množstvím klientů se specifickým vkusem, jejichž představy o dokonalém interiéru jsou silně ovlivněny estetikou tvorby architektů jako Tadao Andó či Le Corbusier. Z tohoto důvodu byl tým od začátku nucen pracovat na velmi velkých projektech šitých na míru, které musely prokázat jedinečnost a autenticitu.

V roce 2016 se Concrete LCDA stává evropským lídrem v oblasti vlákno-cementových interiérových komponentách s rostoucím počtem referencí. V tomto roce společnost odstartovala novou produktovou linii Slimbeton® jako štíhlejší alternativu již existující linie za konkurenční cenu a na světových výstavách odprezentovala i doplnění linie Panbeton® o novou designovou kolekci. Ke spolupráci na nových modelech bylo přizváno pět známých tváří ze světa designu, grafiky a interiérové ​​architektury: Terence Woodgate, Ora Ïto, Jean-Philippe Nuel, Victoria Wilmotte a Jean-Marie Maussaud.

 V tomto roce získalo Concrete LCDA své zastoupení i na českém a slovenském trhu díky exkluzivní spolupráci s designérským studiem A Class Studio, které je věrné filozofii značky – připraveno spolupracovat a poskytnout Vám podporu při realizacích Vašich projektů, současných betonových interiérů či zhotovování prototypů.

PANBETON®

Jedná se o exkluzivní technologii vlákno-cementových kompozitních panelů, které jsou výjimečné svou tloušťkou pouze 14 mm, nízkou hmotností, efektivní a rychlou instalací. Právě nízká hmotnost je klíčovým faktorem, který umožňuje aplikaci obkladu na jakýkoliv povrch včetně stropů a „odít“ tak interiér do pohledového betonu i tam, kde to dosud nebylo možné. Materiál také mírně pruží, což je výhoda při aplikaci na nedokonalý podklad.

Výjimečné mistrovství odlévacích technik také umožňuje nabídnout klientům rozmanité způsoby přizpůsobení podle individuálních potřeb: zapracování loga, intarzie, vlastní design, barva, nebo příměs vzácných kovů.

SLIMBETON®:

Jedná se o novou generaci vlákno-cementových obkladů. Patentovaná technologie vyvinutá společností Concrete LCDA umožnila nabídnout betonové obklady pouze 7 mm tenké. Pro jejich neobvyklou tenkost je možné použít je i jako dýhu při výrobě nábytku, kuchyní, či jiných interiérových prvků.

Slimbeton® je k dispozici v jedné velikosti a dvou provedeních. Stejný rozsah barvy, pórovitosti a impregnace povrchu je k dispozici jako u linky Panbeton®.

www.aclass-studio.com/lcda

ZDROJ: PR článek společnosti A Class Studio – Material Solutions, s.r.o. 

RubrikyCement a betonŠtítky