Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton

V kamenictví jako umělecké galerii

V kamenictví jako umělecké galerii

Plánujete použít pro svého klienta obklady z mramoru, žuly, travertinu nebo onyxu? Jelikož je každá z takových desek jedinečná, vyžaduje pečlivý výběr odstínu i konkrétního kusu. Nedaleko Prahy – v Loděnici u Berouna – proto vzniklo klientské centrum s jedinečnou kamennou galerií v luxusním prostředí.

KÁMEN V ARCHITEKTUŘE

Redakci ASB to nedalo, a uměleckou galerii děl přírody, v nichž je zobrazena historie planety, jsme chtěli vidět na vlastní oči. Komplexní centrum se v Loděnici, která leží na 10. kilometru dálnice D5 z Prahy do Plzně, rozhodla otevřít společnost Jež – kamenické práce. Ta na trhu působí už od roku 1991 a je zaměřena na kamenické práce od projektu přes výrobu po montáž v Česku i ve světě. Stěžejním prostorem centra v krásné krajině Křivoklátské vrchoviny je Stone Gallery, tedy galerie pečlivě vybíraných kamenů dovezených z různých koutů světa. Představuje mramorové, žulové, travertinové a onyxové desky obřích rozměrů, na nichž jsou vidět rozmanité kresby přírody, připomínající naši planetu z výšky, tajemné krajiny, mapy, nebo třeba přímo otisky fosilií. Klienti a architekti zde mohou procházet jako galerií a pečlivě si všechny materiály prohlédnout i osahat.

Naproti této galerii vyrostla také nová administrativní budova s klientským centrem, v jehož interiéru byly uplatněny i některé z kamenných obkladů. Kromě toho je zde k dispozici technické vybavení pro prezentaci projektů a jejich vizualizaci, při jednáních je možné vést videokonference. Pro klienty je zde navíc k dispozici občerstvení i doprava firemní limuzínou. Z pouhé vzorkovny se tak v Loděnici u Berouna stává spíše luxusní a zároveň přívětivé centrum, kde je možné si vše prohlédnout očima i dotekem, připravit projekt, vizualizace, poradit se a navíc společnost nabízí servis i po uplynutí záruky. Zdarma prohlédne stav díla a v případě potřeby nabídne ošetření, nebo repasi kamenných prvků tak, aby i nadále dělaly majiteli radost.