Jak splnit požadavky nové směrnice NZEB na stavbu rodinných domů?

Komfortní větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q oceněná cenou za design iF Award
Zdroj: © Zehnder Group

Odpověď můžete najít na odborných školeních společnosti Zehnder, které budou probíhat po celý rok 2020 a na kterých odborníci vysvětlí, jak systém komfortního řízeného větrání s rekuperací tepla Zehnder pomůže postavit dům odpovídající novým předpisům. Zpřísnění pravidel pro výstavbu rodinných domů bude také jedním z hlavních témat odborných výstav, kterých se Zehnder bude v roce 2020 účastnit.

Společným jmenovatelem veletrhů i školení určených zejména pro odbornou veřejnost bude v roce 2020 důraz na pravidla definované novou směrnicí o stavbě rodinných domů s „téměř nulovou spotřebou energie NZEB“.

Nové předpisy upravují způsob zateplení obálky budovy, jako i využití obnovitelných zdrojů při jejím vytápění. Právě zde nalézá uplatnění široké portfolio komfortních větracích jednotek s rekuperací tepla společnosti Zehnder. Zehdner je v oblasti řízeného větrání s rekuperací tepla považován za jedničku na českém trhu a technologickým leaderem.

Stánek firmy Zehnder můžete navštívit na veletrhu CONECO v Bratislavské Inchebě (25. – 28. března). Aktuální novinky pro druhou polovinu roku společnost vystaví na tradičním letňanském FOR ARCHu (22. – 26. září).

Výstavní stánek Zehnder na odborných výstavách v roce 2020
Výstavní stánek Zehnder na odborných výstavách v roce 2020 | Source: © Zehnder Group

Školení pro profesionály

Společnost Zehnder je také spolupořadatelem odborných seminářů, zaměřených na moderní trendy v navrhování úsporných technologií pro vnitřní prostředí budov. Semináře jsou určené projektantům, energetikům, provozovatelům a technickým pracovníkům v oblasti vytápění, vzduchotechniky a chlazení. Semináře se konají o celé české republice. Více informací o seminářích i způsob jak se na ně přihlásit najdete zde.

Zejména profesionálům z řad architektů, projektantů, prodejců, topenářských firem je určena série školení na téma komfortní a zdravé bydlení. Školení probíhají v Zehnder Akademii v Sezimově Ústí či v Husky & Zehnder Akademii ve Vestci u Prahy, kde lze teoretické znalosti otestovat na funkčních modelech.

Akademie jsou výjimečné množstvím nainstalovaných výrobků a systémů. To zahrnuje např. funkční systém komfortního větrání s rekuperací tepla, tj. větrací jednotky, hygienické rozvody vzduchu vč. ventilů a designových mřížek a další příslušenství. Nechybí ani decentrální větrací jednotky pro byty a jednotlivé místnosti.

Návrh řešení komfortního systému řízeného větrání Zehnder pro RD – bungalov
Návrh řešení komfortního systému řízeného větrání Zehnder pro RD – bungalov | Source: © Zehnder Group

V roce 2020 budou školení zaměřená na systémy komfortního větrání (návrh i servis), představení možností využití stropních panelů i nejnovějších designových trendů v oblasti vytápění.

Termíny a témata školení najdete na našich webových stránkách.

ZDROJ: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o.