Jak zajistit správné větrání v létě?

Správné větrání je v létě stejně důležité jako v zimě. Pokud nechceme v zimě ztrácet větráním příliš mnoho tepla, pak se v létě zase nesmí do interiéru dostat příliš horka.

Vlhkost vzduchu v místnostech musí být neustále udržována na příjemné hodnotě bez ohledu na roční období. Kromě toho je do obydlí potřebné dostat čerstvý venkovní vzduch, aby se snížil obsah oxidu uhličitého ve vzduchu.

Proč je správné větrání v létě tak důležité?

Průměrná tříčlenná domácnost vyprodukuje za den mezi 7 a 15 litry vody, které se rozptýlí ve vzduchu místností. Tato voda vzniká při sprchování, mytí nebo vaření a také při dýchání. Vlhkost vzduchu dále zvyšuje i pověšené prádlo nebo akvárium.

To se v dnešních velmi dobře izolovaných obydlích stává problémem, protože izolace brání přirozené výměně vzduchu. V létě se přidružuje problém se zvýšenou vlhkostí. Dříve nebo později to může vést ke vzniku plísně v bytě.

Hlavním cílem větrání v létě je snížení vlhkosti a teploty v bytě. Teplotu měříte teploměrem a vlhkost vlhkoměrem. Větrat je vhodné v okamžiku, kdy je venkovní teplota a vlhkost vzduchu nižší než v bytě. V létě to zpravidla bývá brzy ráno a večer, případně v noci.

Zdroj: WOLF

7 tipů pro správné větrání v létě:

  • Při nárazovém větrání zajistíte ideální výměnu vzduchu. Neotevírejte okna pouze na ventilační otvor – tím se do obytného prostoru nedostane dostatek čerstvého venkovního vzduchu.
  • Větrejte „do průvanu“ kdekoli a kdykoli je to možné.
  • Po ranním nárazovém vyvětrání byste měli zatáhnout závěsy a stáhnout rolety.
  • Vypněte všechny elektrické spotřebiče, které právě nepotřebujete. V provozu produkují přídavné teplo.
  • Po sprchování i koupání byste měli v místnosti setřít utěrkou vlhkost nebo kondenzát a také vyvětrat.
  • Snížit vlhkost vzduchu v kuchyni vám pomůže digestoř.
  • Pokud můžete, sušte prádlo venku.
Zdroj: WOLF

Čerstvý vzduch a úspora energie

Větrání je pro nás důležité. Klasické větrání okny má však své nevýhody. Chytrou alternativou je moderní domácí technika. Řízené automatické větrání obytných prostor nepřetržitě zajišťuje čerstvý, filtrovaný vzduch a také šetří náklady na vytápění. Tato moderní technologie je v dnešní době používána zejména v novostavbách. Existují ale i praktická řešení pro dodatečné vybavení starších budov.

Vetraci system WOLF
Vetraci system WOLF | Zdroj: WOLF

WOLF CWL-2 – nejtišší a nejkompaktnější větrací jednotky na trhu

Centrální větrací jednotky řady CWL-2 pracují díky nejmodernějším technologiím extrémně tiše a velmi nenápadně přivádí do vaší domácnosti čerstvý, filtrovaný vzduch. Řada CWL-2 vyniká mimořádnou efektivitou. 99 % účinnost rekuperace tepla znamená nízké náklady na energii a udržitelný provoz.

Aktivní obtok zaručuje za teplých letních nocí příjemný chládek pro zdravý a kvalitní spánek. K dispozici jsou tři větrací jednotky s různými výkony: CWL-2-225, CWL-2-325 a CWL-2-400. Větrací jednotky CWL-2 využívají nejmodernější senzoriku k nepřetržitému měření všech parametrů souvisejících s kvalitou vzduchu.

Představují ideální řešení pro rodinné domy. Splňují požadavky na pasivní dům a šetří až 20 % nákladů na energii. Jejich instalace a údržba je snadná a rychlá. A s pětiletou zárukou společnosti WOLF získáte jistotu komfortu a bezpečí.

Zdroj: WOLF

WOLF je expert na vnitřní prostředí!

Kombinací účinného vytápění a řízeného větrání lze v každé budově dosáhnout zdravého vnitřního prostředí s mimořádným komfortem. Vytváříme kompletní řešení, která přinášejí zajímavé výhody.

Zařízení WOLF spolu efektivně komunikují a díky aplikaci WOLF SmartSet je lze ovládat nebo regulovat na dálku prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Kdykoli a kdekoli.

Zdroj: WOLF

Více informací najdete na: www.czech.wolf.eu.

Zdroj: PR článek společnosti WOLF Česká republika