Galerie(5)

Společnost Zumtobel se podílí na renovaci technických památek v Dolní oblasti Vítkovic

„Technická“ svítidla značky Zumtobel svítí například v prostorách Národního zemědělského muzea.

dsc03674 2 52706318028 o

Společnost Zumtobel dodává systémy osvětlení do rekonstruovaných technických památek v Dolní oblasti Vítkovic. Mezi již realizované projekty patří nejmladší pobočka Národního zemědělského muzea Ostrava ve Vítkovicích, jejíž architektonicky mimořádně zajímavé prostory osvětlují „technická“ svítidla značky Zumtobel.

S designově atraktivním a technicky vyspělým osvětlením společnosti Zumtobel počítali architekti také v objektech Výklopna a Mlýnice, jejichž rekonstrukce je v současnosti dokončena.

„Máme velkou radost, že se můžeme podílet na tak prestižních a architektonicky mimořádně zajímavých projektech obnovy technických památek v Dolní oblasti Vítkovice,“ uvedl Jan Vacek, generální ředitel české pobočky společnosti Zumtobel.

„Naše ‚technická‘ svítidla architekty doslova nadchla například při revitalizaci multifunkčních prostorů Národního zemědělského muzea Ostrava, protože svým designovým pojetím dokonale zapadají do původní architektury, kterou se rekonstrukce snažila maximálně zachovat.

Současně však nabízejí vynikající kvalitu osvětlení s mimořádně nízkou spotřebou elektrické energie, čímž přispívají k udržitelnosti ve vztahu k životnímu prostředí.“

Zdroj: ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

V nejmladší pobočce Národního zemědělského muzea, která byla otevřena v roce 2020, nalézají uplatnění halová svítidla LED typu Craft od značky Zumtobel či lištový systém Tecton.

Revitalizovaná pobočka Národního zemědělského muzea Ostrava v Dolní oblasti Vítkovic se specializuje na potraviny a zemědělské stroje a její exponáty jsou rozděleny mezi dvě původní tovární haly z roku 1926.

Pozornost návštěvníků si tak zaslouží nejen zajímavé expozice, ale také samotný objekt, který byl dříve součástí měděných hutí. Dvouletá rekonstrukce muzejního areálu probíhala podle projektu architekta Josefa Pleskota a inženýra Milana Šramla.

Zdroj: ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

Muzeum hostí kromě stálých expozic také dočasné výstavy a pořádá vzdělávací programy pro školy a tematické tvůrčí dílny. Ve velkých prostorech muzea se konají rovněž různé kulturní akce, například slavnosti vína a piva, koncerty či gastronomické festivaly a prezentace regionálních producentů potravin.

V současnosti byla dokončena v Dolní oblasti Vítkovic rekonstrukce dalších dvou zajímavých budov, Výklopny a Mlýnice. I v tomto případě dodává osvětlení společnost Zumtobel.

Skupina Zumtobel, sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu je zastoupená pobočkou ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

Kontakt: Jankovcova 2, Praha 7–170 00, tel.: 00420 266 782 200, https://www.zumtobel.cz

ZDROJ: PR článek společnosti ZG Lighting