Ohřívač vody se systémem „nádoba v nádobě“

Ohřívač vody se systémem „nádoba v nádobě“

Moderní technologie zásobníků teplé vody vnořených do akumulátorů tepla zajišťuje maximální účinnost a využití akumulovaného tepla. Tento princip využívají duplikátorové ohřívače vody SISS Austria Email s objemy pláště od 350 až do 1500 litrů a objemy vnořených nádob od 100 do 250 litrů.

Kombinované solární ohřívače vody SISS využívající princip „nádoba v nádobě“ slouží k akumulaci tepla ze solárního zdroje a různých zdrojů tepla na pevná (dřevokotle, krbové vložky, kotle na spalování štěpek a pelet), kapalná (olejové kotle) i plynná paliva. Velkoplošný trubkový výměník pro solární systém umožní optimální přenos tepla ze solárních kolektorů do vody akumulátoru.

Vyšší objem u ohřívače vody spolu s přestupnými plochami trubkových vložek umožňují připojit solární kolektory s větší plochou (až 16 m2, což představuje například 8 kolektorů Wolf TopSon, CFK nebo CRK), a tím docílit větší podporu vytápění. Vrstvící plech nové konstrukce ve středu akumulátoru optimalizuje rozdělení teplot a podporuje teplotní vrstvení, konstatují odborníci ze společnosti KKH, která na český trh tento systém dodává.

Solární ohřívače vody SISS jsou zaregistrované v programu Zelená úsporám a je možné čerpat při jejich aplikaci příslušnou dotaci.

Zdroj: KKH

RubrikyEnergieŠtítky