Světoví lídři spojují síly a přináší na trh kvalitní a ultratenký systém ETICS

Zdroj: Kingspan

Kingspan®, světový lídr v oblasti návrhu, vývoje a dodávky vyspělých systémových řešení pro opláštění budov, letos spojuje své síly se společností STO, světovým lídrem v oboru vnějších zateplovacích systémů. První plody jejich společné práce lze vidět právě u nás – v České republice.

Spolupráce obou společností spočívá zejména ve spojení dvou špičkových a na trhu velmi úspěšných produktů – fasádní zateplovací desky na bázi fenolické pěny a tenkého systému ETICS pro energeticky výhodné stavby StoTherm Resol.

Zdroj: Kingspan

Co o materiálech musíte vědět?

Obytný prostor je v současnosti vysoce ceněnou komoditou a zejména v hustě zastavěných oblastech a v centrech měst, kde se opravdu počítá každý centimetr a každý metr čtvereční místa, se vyvažuje takřka zlatem. A ceny nemovitostí, jak určitě všichni víme, neustále rostou a nevypadá to, že by se měly v nejbližší době zastavit.

Stačí přitom upustit od zaběhlých způsobů a vyměnit klasickou minerální izolaci za modernější materiál – například fenolickou pěnu – a můžeme uspořit až dvě třetiny místa, které bychom běžně na zateplení objektu potřebovali. U fasády o výměře 1 880 m2 tak mluvíme až o 48 m2 obytné plochy navíc! Tato úspora místa se pak samozřejmě projeví na cenně nemovitosti při pronájmu či prodeji.

Právě takovým úsporným řešením je kontaktní zateplovací systém StoTherm Resol společnosti STO, který ve své skladbě obsahuje vysoce účinné desky z fenolické pěny, a tedy poskytuje spolehlivé, kvalitní zateplení při minimální tloušťce skladby.

Kromě toho StoThem Resol vyniká i odolností proti mikroorganismům (jako jsou řasy a houby), které mají tendenci se objevovat na fasádách a v průběhu let, či dokonce měsíců zkazit nejen vzhled samotné fasády, ale i estetický dojem z celého objektu.

Systém je vhodný pro novostavby i rekonstrukce, u kterých sice nezvýší obytnou plochu, ale alespoň nesníží plochu zahrady a zároveň pomůže vytvořit tenká ostění dveří a oken – do interiéru tak bude pronikat mnohem více světla než s výrazně tlustšími, konkurenčními systémy.

Základem systému, jak již bylo řečeno, je přitom fenolická deska. V tomto případě jde o tepelněizolační fasádní desku na bázi fenolické pěny s uzavřenou buněčnou strukturou a s hodnotou součinitele tepelné vodivosti od 0,021 W/(m . K). Desky tak dosahují velmi nízkých hodnot součinitele prostupu tepla již při velmi malých tloušťkách izolantu, což usnadňuje stavbu či rekonstrukci dle platných požadavků na energetickou úspornost budovy.

Výhody desek přitom ocení nejen investoři novostaveb, ale i rekonstrukcí – díky nízké tloušťce izolantu lze mnohem snadněji zachovat původní vzhled objektu, a tak i jeho duši a jedinečnost.

Desky na bázi fenolické pěny jsou vhodné i pro dodatečná zateplení balkonů či lodžií, kde – opět – pomůže ušetřit cenné místo a zachovat tenká ostění, o které by jinak vlastníci bytu přišli kvůli mnohem tlustším alternativním izolantům.

Jak se bydlí s Resolem?

První realizace se systémem StoTherm Resol a deskou na bázi fenolické pěny lze vidět v Jablonci nad Nisou, kde město nechalo zrekonstruovat objekt bývalé nemocnice a vytvořit řadu nadčasových, úsporných bytů, či přímo v hlavním městě, kde letos nově vznikl bytový dům až pro 34 rodin na Praze 4.

V prvním případě tak budou nájemníci moci posoudit vlastnosti systému v kontextu rekonstrukce – a tedy například dostatečného osvětlení interiéru –, ve druhém si noví majitelé mohou užít m2 obytné plochy navíc díky úspoře místa ultra tenkým fasádním systémem a izolantem.

Pro více informací nás navštivte na: www.kingspaninsulation.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Kingspan

RubrikyStavebnictvíŠtítky