6 Nivelace liteho potěru CEMFLOW

Perfektní podlahu v dřevostavbě zajistí litý cementový potěr CEMFLOW

Počet dřevostaveb v posledních letech roste, dalo by se dokonce říct, že tento typ výstavby zažívá doslova boom, především v oblasti rodinných domů. Při stavbě domu na bázi dřeva je však nutné vybírat materiály s ohledem na specifika dřevostaveb.

Zvýšená vlhkost v prostředí, zvláště v době výstavby, totiž může u dřevěných sendvičových konstrukcí způsobit rozkližování panelů, praskání, bobtnání a další podobné defekty. Při konstrukci podlah v dřevostavbách se proto uplatňují lité potěry CEMFLOW na bázi cementového pojiva z nabídky skupiny Českomoravský beton.

S tímto materiálem lze během pár hodin dosáhnout perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností bez obav z toho, že zvýšená vlhkost napáchá v objektu zbytečné škody.

1 Příprava podlahove konstrukce
Příprava podlahove konstrukce | Zdroj: Českomoravský beton

Podívejte se na video na realizaci lité podlahy v dřevostavbě – CEMFLOW.

Krásu podlahy obvykle posuzujeme jen podle položené krytiny, kterou ve výsledku vidíme. Aby však byla dokonalá i tato vrchní, nášlapná vrstva, je třeba vybrat i kvalitní základ pro její pokládku. Při použití obyčejných podlah z cementové mazaniny totiž může hrozit výškový rozdíl v rozích jedné místnosti i několik centimetrů, což např. značně zkomplikuje instalaci nášlapných podlahových vrstev a poté i nábytku.

Litá podlaha je naproti tomu perfektně rovná a zároveň velmi pevná i bez použití ocelové výztuže.

2 Nastaveni vyšky liteho potěru pro pokládku lite podlahy
Nastaveni vyšky liteho potěru pro pokládku lite podlahy | Zdroj: Českomoravský beton

Při použití potěru obecně zabudováváme do podlahové konstrukce určité množství technologické vody, která musí co nejdříve vyschnout, nejpozději však před pokládkou finálních, tj. nášlapných, vrstev podlahy.

S ohledem na kratší dobu potřebnou na vyschnutí podlahové vrstvy, v určitých případech, oproti jiným materiálům, např. potěru na bázi síranu vápenatého (anhydrit), je litý cementový potěr CEMFLOW pro dřevostavby ideální volbou.

Rozhodující jsou v tomto směru požadavky na maximální vlhkost před realizací dalších podlahových vrstev, které jsou méně přísné pro potěry cementové než pro potěry anhydritové, hlavně v podobě bez podlahového vytápění.

3 Příjezd techniky a doprava materiálu na stavbu
Příjezd techniky a doprava materiálu na stavbu | Zdroj: Českomoravský beton

Charakteristika

Cementový litý potěr CEMFLOW, který vyrábí skupina Českomoravský beton, vyniká vysokou pevností v tahu za ohybu, rychlým nárůstem pevností po zatvrdnutí a tím pádem také možností brzkého zatížení konstrukce.

Díky tekutosti, obdobné jako u samozhutnitelných betonů, je uložení potěru snadnější. Vysoká hutnost a dokonalé zalití minimalizují odpor při prostupu tepla, a tím urychlují prohřátí vytápěného prostoru.

CEMFLOW se používá k vytváření vnitřních podlahových konstrukcí i bez použití ocelové výztuže. Její použití pro zvýšení únosnosti podlahového souvrství (vhodné například v garážích) je však možné. CEMFLOW lze řešit i v barevném provedení a jako finální pochozí povrch.

4 Kontrola kvality liteho potěru CEMFLOW na stavbě
Kontrola kvality liteho potěru CEMFLOW na stavbě | Zdroj: Českomoravský beton

Dřevostavby, ale i sklepy, sauny a wellness

Kromě dřevostaveb se CEMFLOW výborně uplatní při rekonstrukcích i v klasických, zděných novostavbách, včetně prostorů s vyšší vlhkostí, jako je historická zástavba, garáže, sklepy, wellness prostory apod. Lité potěry CEMFLOW vynikají vysokou tekutostí, takže materiál vyplní veškeré prostory, např. mezi trubkami či kabely, a snadno se ukládá do konstrukce.

Díky snadné manipulaci s litými potěry se tak realizace kompletních podlah rodinného domu zkrátí přibližně na polovinu. Materiály pro lité podlahy jsou vyráběny v betonárnách skupiny Českomoravský beton s plně automatizovaným systémem řízení dle speciálních a ověřených receptur.

Realizace lité podlahy je s potěrem CEMFLOW velmi jednoduchá a rychlá. Čerstvá tekutá směs se přečerpá na určené místo, kde ji odborná firma zpracuje do požadované roviny. Po ukončení práce se veškeré zařízení ze stavby ihned odváží. Zůstane „jen“ krásná hotová a perfektně rovná podlaha, která bude spolehlivě sloužit jako základ či finální povrch desítky let.

Za jeden den je možné nalít plochu až 1000 m2. Hotová podlaha je po 24–48 hodinách pochozí, už po 4–5 dnech ji lze zatížit lehkým stavebním provozem.

5 Lití potěru CEMFLOW na stavbě
Lití potěru CEMFLOW na stavbě | Zdroj: Českomoravský beton

Chystáte se na litou podlahu? Skupina Českomoravský beton vám poradí jak na to!

Skupina Českomoravský beton dodává cementový litý potěr pod obchodní značkou CEMFLOW. S tímto potěrem lze během pár hodin dosáhnout perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností bez obav z toho, že zvýšená vlhkost napáchá v objektu zbytečné škody.

Realizace lité podlahy je s CEMFLOW velmi jednoduchá a rychlá. Přesvědčit se o tom můžete ve fotoreportáži, která zobrazuje pokládku lité podlahy o ploše cca 120 m² s využitím cementového litého potěru CEMFLOW v rodinném domě, včetně praktických rad a tipů na správné provedení lité podlahy.

7 Ošetřování litého potěru CEMFLOW
Ošetřování litého potěru CEMFLOW | Zdroj: Českomoravský beton

Minimální tloušťku podlahy z litého cementového potěru CEMFLOW pomůže navrhnout „Kalkulátor tloušťky litého potěru“.

Podrobné informace a kontakty najdete na produktovém webu https://www.lite-smesi.cz/?utm_source=asb-portal.cz&utm_medium=pr_clanek_8-2021&utm_campaign=Cemflow.

Cemflow Známka kvality 2017

ZDROJ: PR článek skupiny Českomoravský beton