Partneři sekce:

Návrat tradičních keramických stropů z Hodonína

Návrat tradičních keramických stropů z Hodonína

Keramické stropy v minulosti ovládaly stavební trh a i nyní patří k nejoblíbenějším řešením, především u rodinných domů. Stropy z pálených prvků vynikají vysokou variabilitou, lze je použít i pro nepravidelné půdorysy místností, jejich realizace je jednoduchá. Při dodržení předepsaného postupu jsou zcela bezpečné. Tradiční keramické stropy z Cihelny Hodonín se vrátily na trh pod značkou PROFIDECK. Za celoročně zvýhodněné ceny je můžete koupit v e-shopu KM BETA na www.shop.kmbeta.cz. Nyní předsezónní slevy až 40 %!

Keramické stropy ze stropních desek HURDIS a stropních vložek MIAKO tvoří vysoké procento všech realizovaných stropů v rodinných domech z konce minulého století. V té době si získaly největší oblibu pro svoji jednoduchost, přesnost a velkou únosnost. Jejich využití je však aktuální i v dnešní době. Díky dobré akumulaci tepla zabraňuje keramický strop rychlým změnám teploty v místnosti. V zimě tak interiéry rychle nevychladnou a v létě nepŕehřejí. Keramický strop má tedy pozitivní vliv na tepelnou pohodu v domě. Stropy PROFIDECK umožňují montáž bez použití techniky. Lze je ukládat na nosné stěny z jakéhokoliv zdiva s vhodnou únosností, tedy jak páleného (např. PROFIBLOK), tak třeba vápenopískového (SENDWIX).

Variabilní stropy KM BETA

Keramické stropy PROFIDECK od společnosti KM Beta se v současné době používají pro rodinné domy, ale i pro bytovou výstavbu, pro hotely, penziony, školy, kanceláře i zdravotnická zařízení. Systém PROFIDECK se používá také při rekonstrukci stropů. Ve variantě MIAKO jej tvoří keramické vložky KMB MIAKO 15/62,5 s rozměry 250 × 525 × 150 mm pro tloušťku stropu 210 mm, KMB MIAKO 19/62,5 s rozměry 250 × 525 × 190 mm pro tloušťku stropu 230, 250 nebo 270 mm a KMB MIAKO 23/50 s rozměry 250 × 400 × 230 mm pro tloušťku stropu 270 nebo 290 mm. Konstrukce stropu je navržena pro světlé rozpětí od 1,5 do 7 m. Podrobný postup montáže najdete na www.profiblok.cz.

Systémové řešení

Keramické stropy PROFIDECK tvoří systém s dalšími materiály KM Beta, především se zdivem. Investor si může vybrat buď tradiční cihelný zdicí systém PROFIBLOK ,nebo vápenopískové zdivo SENDWIX. Pálený zdicí systém PROFIBLOK zahrnuje sortiment jak pro vnitřní a vnější nosné zdivo, tak pro příčkové zdivo, které doplňují věncovky a překlady.

Pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů je určen osvědčený systém vícevrstvých konstrukcí KMB SENDWIX. Základem systému je vápenopískové zdivo, moderní stavební materiál s vynikajícími parametry, na které se přikládá tepelná izolace. KMB SENDWIX je velmi variabilní, ve třech základních typech systému nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelnětechnickými vlastnostmi. Součástí uceleného systému KMB SENDWIX jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo. Více o systému na www.sendwix.cz.

Kromě zdicích systémů vyrábí společnost KM Beta také suché maltové a omítkové směsi a tradiční betonovou střešní krytinu.

Ke všem komoditám nabízí KM Beta zákaznický servis zahrnující komplexní služby – od pomoci s výběrem materiálů přes výpočet potřebných prvků a zpracování cenové nabídky až po technický dohled při stavbě. Více na www.kmbeta.cz.

Materiály KM BETA pro celou hrubou stavbu pořídíte výhodně a na jednom místě na www.shop.kmbeta.cz. Aktuálně zde platí předsezónní slevy až 40 %!

–>–>