Partneři sekce:
  • Prefa

Zateplení dvouplášťových střech

Zateplení dvouplášťových střech

Stávající bytové domy trpí řadou neduhů, jedním z nich je problematika zateplení dvouplášťových rovných střech. Původní koncepce dnešním požadavkům na energetickou úspornost nestačí. Tento problém se týká i plochých střech nově postavených.  V praxi to při kvalitní sanaci znamená nejen více tepla, ale i možnost úspory 10-20% u střech bytových domů. Při použití kvalitní izolace to může znamenat i další úspory za energii vynaloženou na chlazení. A konec konců správně fungující dvouplášťová střecha je méně náchylná k opravám a to je úspora přímo zásadní.

Proč Climatizer Plus
Optimálním řešením je foukaná celulózová izolace Climatizer Plus z portfolia Compri, vyráběná firmou Ciur. Technologie zafoukávání garantuje vyplnění i těch nejmenších škvír a zákoutí. Eliminují se tím tepelné mosty i stavební netěsnosti. Dalšími přednostmi jsou velmi dobrá tepelná akumulace, která dosahuje až dvojnásobku ostatních běžných izolantů, schopnost rychlého vyrovnávání vlhkosti i šetrný přístup k životnímu prostředí. Velmi důležitou vlastností je také schopnost absorpce a distribuce vlhkosti vznikající průběžnou činností v domě. Je schopna do své buničité struktury pojmout vlhkost pronikající stropní konstrukcí (jedná se o difuzně otevřený systém) i vlhkost, která vzniká kondenzací a průsaky na horním záklopu. Vlhkost se na principu pijáku rozprostře v objemu a je prouděním vzduchu postupně odvětrána.

Izolace se provádí s požadavkem na minimální stavební úpravy. Aplikace je rychlá, v řádu hodin. Climatizer Plus také nabízí dlouhou životnost a nadstandardní záruku 20 let na materiál. Doporučit lze i pro novostavby. Pokud byla u novostavby izolace dvouplášťové střechy provedena, ale nekvalitně, je Climatizer Plus ideálním řešením i v tomto případě. Pro členy bytových družstev, majitele rodinných domů, ale i pro provozovatele průmyslových objektů, by mohla být také zajímavá informace, že cena práce je zahrnuta do ceny izolantu. A ta je velmi přijatelná.

Více informací na www.vseproizolace.cz.