Partneři sekce:
  • Prefa

Rekonstrukce komínů pomocí vložkování

Rekonstrukce komínů pomocí vložkování

Komíny pro odvod spalin jsou považovány za srdce staveb, ať už se jedná o rodinné domy, komerční nebo průmyslové objekty. Pravidelnými odbornými kontrolami, revizemi a čištěním se dá životnost komínů a jejich správný chod velmi výrazně prodloužit. Vždy ale přijde čas, kdy už nestačí jen obyčejná údržba a komíny potřebují důkladnější zásah – tedy rekonstrukci. A nejdůležitější činností pro rekonstrukci je vložkování.

Princip vložkování popsaný odborníky

Princip vložkování nám detailněji popsala společnost Kominictví Pechlát, jedna z nejzkušenějších kominických společností na trhu. Vložkování se využívá při rekonstrukcích komínových staveb. Tomuto kroku ještě předchází frézování komína, který je následně vybaven novou vložkou. Frézováním se zjistí průměr komínu, případně se zajistí volný průchod pro vložku. Následně je vybrána odpovídající vložka. Vložky mohou být nerezové, keramické i plastové. Vždy je třeba, aby práce prováděli zkušení profesionálové.

Vše se musí nejprve důkladně prohlédnout

Stav komína by měl před samotným procesem rekonstrukce zhodnotit expert. Podle zjištěného stavu pak navrhne nejlepší způsob rekonstrukce s odpovídajícími materiály a technologiemi. Zejména s ohledem na požární bezpečnost by mělo být posouzení expertem upřednostněno. Možností, jak rekonstruovat komín je mnoho. Je třeba také zohlednit stav stropní konstrukce a ostatních částí stavby, zda je vibrace při frézování komínů nemohou poškodit. Bez odborných znalostí prakticky nemáte možnost objektivního posouzení.

Nevíte si rady? Nechte si poradit!

Žádnou činnost, která se přímo týká komínů, se nevyplatí podceňovat. Pro funkčnost a bezpečnost stavby by podcenění situace nebo nesprávná volba mohla mít doslova fatální následky. Vždy je lepší se nejprve poradit s odborníkem. A právě Kominictví Pechlát tuto službu nabízí široké veřejnosti. Stačí na internetových stránkách společnosti navštívit sekci poradna a zeptat se na jakoukoliv otázku, spojenou s komíny. Odpovídat na vaše dotazy budou vždy odborníci ve svém oboru, kteří najdou nejlepší možné řešení.

ZDROJ: PR článek společnosti Kominictví PECHLÁT s.r.o.