Partneři sekce:
  • Prefa

Nerezové nástavce – řešení prodloužení komína

Nerezové nástavce – řešení prodloužení komína

Při stavbách nových domů a rekonstrukcích se stále častěji objevuje problém - komín je příliš krátký, jeho správná funkce je nejistá, je třeba jeho prodloužení. Dalším případem je požadavek architekta na nerezové řešení nadstřešní části komína, především pak u staveb moderního charakteru s uplatněním stavebních materiálů jako jsou ocel a sklo.

Pro tyto případy má firma Schiedel moderní, elegantní a rychlé řešení. Jednoduchým řešením je nerezový komínový nástavec. Nástavec je možno nabídnout v mnoha variantách provedení: dle nastavovaného komínu, provozovaného spotřebiče a typu paliva.

Založení nástavce se provádí na patu nástavce, která odpovídá rozměrově typu prodlužovaného keramického komína UNI*** PLUS, Absolut, Multi či Avant. Spodní část paty je ve většině případech v provedení jednovrstvé nerezové vložky zasahující do keramické vložky nastavovaného komína, vrchní část pak v požadovaném provedení, kterým je jeden ze současně nabízených vícevrstvých komínového systému Schiedel ICS, popřípadě Schiedel KeraStar. Požadovaná výška nástavce se pak snadno vyskládá z rovných dílů různých délek, které jsou k dispozici a komín se uzavře konickou hlavicí, či ještě osadí protidešťovou stříškou.
       
Systémy ICS jsou dvouplášťové komínové systémy z nerezové oceli zvlášť vyvinuté pro požadavky moderních zdrojů tepla. Schiedel ICS je určený pro suchý i kondenzační způsob provozu. Je odolný vůči vlhkosti a vhodný pro odvod spalin přirozeným tahem i přetlakem. Systém ICS splňuje veškeré požadavky vyplývající z provozu spotřebičů na plyn, olej a pevná paliva.

Vnitřní vložka systému je svařována laserem a je vyráběna z korozivzdorné oceli jakosti 1.4404. Vnější plášť je z nerezové oceli jakosti 1.4301 s vysoce lesklým povrchem, v případě požadavku zákazníka také s matným, popřípadě broušeným povrchem. Mezera je vyplněna speciální tepelnou izolací z biovlákna o tloušťce 25 mm, popř. 50 mm, zaručující nízké povrchové teploty pláště i při vyšších teplotách spalin. Právě tato izolace je prvkem, který výrazně odlišuje komínový systém ICS od běžných nerezových komínových systémů nabízených na českém trhu. Spoje jsou pak jištěny pomocí páskových spon.
      
Schiedel KeraStar je dokonalou kombinací dvou rozdílných materiálů – tenkostěnné technické keramiky a nerezové oceli. Podařilo se zkombinovat užitek keramického řešení odvodu spalin – těsnost, odolnost proti korozi a dlouhodobou životnost s lehkou statickou konstrukcí nerezového pláště. Schiedel KeraStar je vyvinutý především pro rodinné domy a pro jejich nezávislé vytápění, jako univerzální systém pro všechny typy spotřebičů a pro všechny typy paliv. Důležitou vlastností systému Kerastar je malá hmotnost zaručující rychlou montáž nástavce bez mechanizace. Použití tenkostěnné keramické vložky zaručuje dlouhou životnost systému při zachování atraktivního vnějšího vzhledu.
      
Pro zajištění statiky nástavců se používají kotevní prvky, statická spona, popřípadě kotvící objímka.

K dispozici jsou rovněž střešní prostupy pro ploché i šikmé střechy v případě, že pata nástavce je umístěna pod střechou. Mezera mezi nástavcem a střešním prostupem se překryje protidešťovou manžetou, která zamezí zatékání vody.

Veškeré informace získáte na zákaznické lince 326 999 011 nebo na stránkách www.schiedel.cz

RubrikyKomíny