Partneři sekce:

Zahrady čtyř ročních období od firmy Schüco

Zahrady čtyř ročních období od firmy Schüco

Krásu měnící se okolní přírody lze po celý rok pozorovat z útulného a teplého prostředí zimní zahrady. Moderní konstrukce nadčasového designu zajistí příjemné klima, bezpečnost, komfortnější bydlení a z toho plynoucí přidanou hodnotu nemovitosti. Stačí si jen správně vybrat! Z architektonického i uživatelského hlediska jsou bezesporu atraktivnější hliníkové konstrukce, ideálně štíhlých tepelně izolovaných profilů s možností výběru odstínu a funkčního provedení. S těmito charakteristikami se plně ztotožňuje systém zimních zahrad CMC 50 značky Schüco.

Zimní zahrada zajistí větší obytný prostor i celoroční přísun přirozeného světla. Velkoformátový skleněný plášť však funguje i jako zásobník kumulující sluneční teplo, čímž snižuje spotřebu tepla dodávaného z konvenčního topného systému. Teplotní rozdíl mezi domem se zimní zahradou a venkovním prostředím je totiž znatelně menší než u domu bez zimní zahrady. Zahrada vytváří tzv. vyrovnávací zónu, neboli ochranný štít mezi venkovní a vnitřní teplotou. Popsaný energeticky úsporný účinek přitom působí v létě, zimě, i bez přímého slunečního záření.

Zimní zahrady Schüco nepotřebují žádné dodatečné zdroje vytápění. Sluneční záření je uvnitř samovolně převáděno na teplo, respektive dochází ke známému skleníkovému efektu (paprsky dopadající např. na podlahovou krytinu ji ohřívají a vznikající teplo pak sálá do prostoru). Přičemž přehřívání prostoru v letních měsících lze jednoduše zamezit použitím vhodné stínicí techniky, kupříkladu markýz, žaluzií, tónovaných skel s vysokým reflexním stupněm či ventilačních systémů.

 

Technologie Schüco je kompatibilní se systémy automatizace, zimní zahradu je tudíž možné napojit na centrální řízení rodinného domu.

Z hlediska konstrukce je v nabídce řada systémů, rozmanitých z pohledu tvarů, barev i funkčnosti. Díky stavebnicovému principu není problém jednotlivé alternativy kombinovat dle představ zákazníka, dodavatelská firma zpracuje moderní koncept i řešení pro starou zástavbu, k dispozici jsou jedno i dvou patrové konstrukce. Profily systému Schüco CMC 50 se vyznačují výbornými hodnotami tepelné izolace vnitřní nosné konstrukce i dílčích profilů, dle preferencí lze dosáhnout až hodnoty Uf HI-krokví < 1,0 W/m2K. Úzké pohledové šířky střešních profilů ručí za maximální dopad světla do interiéru zahrady.


Konstrukce jsou kompatibilní s posuvnými i shrnovacími hliníkovými dveřmi firmy Schüco
. Upozorněme na paralelně posuvný a sklopný systém PASK či elektrický posuv e-slide, oba systémy přispívají k pohodlnému a bezproblémovému otevírání i těžkých velkoformátových křídel. Nezbytné a komfort dodávající prvky představují střešní větrací okna či možnost instalace krokví s vestavěným osvětlením. Profily jsou odolné proti vloupání, doplněné adekvátními typy kování s možností vybavení bezpečnostním sklem.

Alternativa k zimním zahradám – terasová střecha PRC 50
Terasové střechy Schüco představují zajímavou systémovou i ekonomickou alternativu zimních zahrad. Poslouží pro efektivní zastřešení terasy či jako garážový přístřešek. V porovnání s dřevěnými pergolami garantují světlé a prosvícené prostory. Terasové střechy Schüco PRC 50 jsou transparentní a vzhledově homogenní. Konstrukční řešení přináší hned několik benefitů. Ploché kontury profilů vnitřní nosné konstrukce zajišťují vysoký stupeň samočištění na povrchu střechy. Alternativně je k dispozici boční závětří nebo neizolované posuvné a shrnovací systémy, vytvářející „studenou“ zimní zahradu. Pohledové šířky krokví jsou pouhých 50 mm.

Pro bližší informace navštivte www.schueco.cz.

–>–>