Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Stačí jeden pohled do okna zn. OKNOPLAST a poznáte rozdíl

Stačí jeden pohled do okna zn. OKNOPLAST a poznáte rozdíl

Již více než sedmnáct let společnost OKNOPLAST vyrábí a dodává okenní a dveřní výplně, které splňují typické atributy pro značku – skvělý design, komfortní užívání, kvalitu a bezpečí. OKNOPLAST klade důraz na detaily, naslouchá svým zákazníkům a jejich přání odráží ve vývoji svých produktů. Pokud chcete svůj dům zabezpečit a spojit komfort užívání s designem, zalistuje nabídkou oken od společnosti OKNOPLAST.

Individuální přístup k detailům
Přejete si okenní tvar kulatý, trojúhelníkový či snad do lichoběžníku? „Díky vlastnímu vývojovému středisku, moderním technologiím a kvalitnímu strojovému parku jsme schopní zrealizovat také individuální představy zákazníka. Širokou nabídku standardních typových oken dále vyvíjejí zkušení firemní technici a designéři naslouchající trhu a přizpůsobují ji poptávce,“ uvádí Ing. Erika Motýľová, hlavní technoložka společnosti OKNOPLAST.

Produkty značky OKNOPLAST se oproti jiným vyznačují několika významnými detaily, které ovšem mají lví podíl na výsledné podobě oken a zároveň přispívají k dodržení čtveřice parametrů zmíněných výše, tedy estetiky, pohodlí, prvotřídní jakosti a bezpečí.

Není okno jako okno
Jedním z výrazných rysů oken a zároveň nejnovějším trendem, kterému OKNOPLAST jako zcela první na evropském trhu vyhověl, je elegantní zaoblení na interiérové straně okenního profilu. Řada oken, která se vyznačuje touto rafinovanou elegancí, nese název PLATINIUM. Rafinovanost jejich provedení navíc spočívá v možnosti vybavení okna neviditelnými okenními panty Invisso. Druhá generace těchto oken, PLATINUM EVOLUTION2, pak navíc přináší i řešení pamatující na úsporu energie – díky zdvojenému sklu dosahuje součinitel prostupu tepla pro celé okno Uw hodnoty pouze 0,9 W/(m2 . K).

Rozdíl ve vzhledu oken OKNOPLAST zajišťuje také precizní zpracování sváru jednotlivých dílů okenního rámu. Jedná se o takzvaný svár na nitku, který není pohledem téměř rozeznatelný, jak tomu bývá u běžných oken na trhu. Specialitou, kterou pro své zákazníky společnost přináší, je možnost zvolit si zbarvení okenního rámu v odlišném provedení zvenčí i zevnitř. Můžete si tak být stoprocentně jisti, že okno výborně sladíte jak s venkovní omítkou, tak s interiérovým vybavením. Jako šperk pak působí i hliníková klika, která je součástí standardního vybavení oken. Vybavit okna však lze i jinak – k dispozici je výběr větráků, parapetů, rolet i sítěk proti hmyzu.

Barevné provedení navíc dotvoří exkluzivní těsnění EPDM, které je možno zvolit právě podle barevnosti samotného okenního profilu. OKNOPLAST jako první z výrobců také nabízí těsnění v hnědé barvě. Těsnění je mimořádně odolné proti působení povětrnostních vlivů, tedy proti vlhkosti, vodní páře, UV záření nebo teplotním změnám. Kromě toho těsnění EPDM zachovává typické vlastnosti splňující doporučené normy odolnosti vůči působení agresivních chemických látek a rozpustných prostředků. Je také pružné a má prodlouženou dobu opotřebení.

„Při výběru oken od společnosti OKNOPLAST lze bezstarostně užívat pohodlí domova, a to díky bohatě vybavenému kování Multi-Matic. To zaručuje nejen těsnost oken, ale zároveň má ve standardním vybavení bezpečnostní čep Safety Plus, který účinně chrání proti vloupání. Má ale i další praktické využití – dokáže zablokovat chybnou polohu kliky, chrání proti vypadnutí křídla z pantů při chybné manipulaci a blokuje sklopení, čímž zabraňuje zavření sklopeného křídla například průvanem,“ upřesňuje technoložka společnosti Erika Motýľová. „Profil oken značky OKNOPLAST je vysoce stabilní díky použité oceli, která je uzavřená v okenním rámu a čtyřikrát ohýbaná v okenním křídle,“ dodává.

Pořízení takovýchto oken je dobrým rozhodnutím. Ani po jejich mnohaletém používání totiž výhled skrze ně nezkazí ani případné rýhy, a to díky koextruzní vrstvě barveného plastu pod svrchní vrstvou imitující dřevo.

Více o nadčasových oknech, dveřích, roletách, hliníkových produktech a řešeních pro zimní zahrady naleznete na www.oknoplast.cz.

–>–>