Dorsis Axon 7

DORSIS Axon – pivotové otočné dveře

Trend minimalismu klade velké nároky na práci se světlem, vzdušnost a celkovou prosvětlenost prostor. Potřebám architektů vychází vstříc Dorsis nabídkou pivotových dveří Axon, které umožní využít celý dveřní prostor - bez zárubní a průchodových hran, při zachování ničím nerušené linie stěny.

Dveře Axon vnesou estetiku a řád do bytových projektů stejně jako do moderních kanceláří nebo prodejních prostor. Jsou vyráběny na míru a můžou mít takřka jakýkoli rozměr a to v rozmezí maximální výšky (až 3 000 mm) a šířky dveřního křídla (až 2 000 mm).

Dorsis Axon 3
Dorsis Axon | Source: Dorsis

Samotné dveře mohou být usazené v tenkém hliníkovém rámu, celoskleněné nebo celodřevěné. Neviditelné pivotové panty jsou upevněné do stropu a podlahy a mají nosnost až 150kg, k dispozici je proto celá škála variant – od rámového, celeskleněného až po dřevěné provedení.

Dorsis Axon 1
Dorsis Axon | Source: Dorsis

V případě, že umístíme několik pivotových dveří s centrální osou otočení za sebe, vzniká variabilní dynamická stěna, která se dá podle potřeby jakkoli zavírat či otevírat. Pokud daný prostor vyžaduje hodně světla, celoskleněné pivotové dveře jsou ideálním řešením.

Více informací najdete na www.dorsis.cz