Dorsis Fortius IE30 1

Přidaná hodnota dveří se skrytou zárubní DORSIS? Odolnost vůči požáru!

Protipožární odolnost není „žhavým“ tématem pouze pro hotely či kanceláře - koncept bezzárubňových protipožárních dveří Fortius IE30 se instaluje stále častěji i do správně řešených bytových projektů a domů.

Moderní interiéry nás často staví před úkol aplikovat poslední designové trendy, využít nejnovější technologie a zároveň udržet trvalou funkčnost a bezpečnost všech stavebních prvků. Nejvýraznější designový trend posledních let – minimalismus – vede mimo jiné k využívání skrytých zárubní, které podporují designovou čistotu a nabízejí nové možnosti práce s estetikou prostoru.

Koncept dveří se skrytými zárubněmi Dorsis Fortius přestavuje ve svém segmentu naprostou špičku nejen díky technickému provedení a kvalitě, ale i díky funkčním variantám, které nabízejí zcela unikátní možnosti využití. Jedním z častých nároků architektů a stavitelů je řešení protipožární odolnosti nových projektů, což Dorsis řeší variantou Fortius IE30.

Dorsis Fortius IE30 2
Dorsis Fortius IE30 | Source: DORSIS

„Náš ucelený koncept zárubeň-dveře zachovává estetiku bezzárubňových dveří a zároveň plní požadavky, které klademe na konvenční protipožární dveře,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Za základ jsme vybrali náš prémiový koncept Fortius 52, výsledkem vývoje jsou certifikované protipožární dveře se skrytou zárubní s protipožární odolností EI/EW 30 DP3-C.“

Proč protipožární dveře se skrytou zárubní Fortius EI 30?

  • plní nejvyšší estetické nároky i v místech vyžadujících odolnost vůči požáru
  • nadstandardní rozměrová variabilita v segmentu protipožárních dveří – výška až 2600mm a šířka až 1050mm
  • povrchová variabilita – dostupné v odstínu RAL, CPL i HPL laminátu a přírodních dýh.
  • univerzální profil pro zdivo i SDK příčky s otevíráním dovnitř i ven
  • vnitřní konstrukce dveří zabraňuje prohnutí a deformacím po certifikovanou dobu 30 minut
  • při použití panikového zámku lze použít dle požadavku normu EN 179

Variabilita konceptu Fortius vede k úzké spolupráci mezi výrobcem a architekty. V případě protipožárních dveří Fortius EI 30 se nejedná pouze o společnou vizi designového a technického řešení. Zásadní se stává shoda na volbě jednotlivých technických prvků a konzultace instalace zárubně a dveří tak, aby byla zachována deklarovaná protipožární odolnost.

„Vzýváme minimalismus a design, ale nikdy neustupujeme od nároků na prémiovou kvalitu a řemeslo. Víme, že za námi zůstává nejen kvalitní produkt, ale i precizní instalace, což zvlášť v případě protipožárních dveří klíčové,“ dodává David Velímský z Dorsisu.

Dorsis Fortius IE30 3
Dorsis Fortius IE30 | Source: DORSIS

ZDROJ: PR článek společnosti DORSIS