asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Nové řešení pro aplikaci zateplovacích systémů

12.04.2011

Společnost HPI-CZ přichází každý rok s novinkami, které usnadňují různé aplikace při řešení zateplovacích systémů. Letos nabízíme systém tepelněizolačních desek pro prefabrikované ostění.

Představuje novou řadu řešení pro usnadnění aplikace zateplovacích systémů ETICS nejen v problematických partiích. Široké uplatnění najdou při realizaci zakládacích sad ETICS u panelových i rodinných domů.
   
Krycí vrstva desky se vyznačuje velmi vysokými hodnotami adheze a tahu a mimořádnou homogenitou. Je maximálně odolná a neodštípne se ani při velmi silném mechanickém namáhání. Díky rounu ze skleněného vlákna s minerální vrstvou vznikne zcela rovný povrch. Klesne tak spotřeba lepidla, a přitom je zaručena optimální přilnavost.
   
Srdce desky z obzvláště pevně extrudované polystyrenové pěny je zárukou extrémně pevného jádra, které odolá i těm nejsilnějším adhezním a tažným silám. Extrudovaná polystyrenová pěna je absolutně odolná proti vlhkosti.
   
Dokonale rovný povrch zaručuje snadné napojení na ostatní části zateplovacího systému a současně snižuje spotřebu lepícího tmelu. Systémové desky lze upravit širokou škálou povrchových úprav (např. fasádní barvy, prstovité omítky atd.).
   
Díky použitým materiálům se jedná o systém s vysokou odolností vůči mechanickému poškození minimální nasákavostí.
   
Systém desek je pro variantu zateplení kolem okna opatřen nárazovou hranou z PVC a pro oblast nadpraží okenicovým profilem pod omítku. Oba typy jsou opatřeny sklovláknitou tkaninou pro dokonalé napojení na zakládací sady ETICS.

 Okenní lišta s integrovanou lepící páskou  Rovná deska s rohovou lištou a tkaninou


Hlavní výhody 

  • snadná úprava desek                                   
  • zaručená rovinatost
  • odolnost vůči mrazu a hnilobám
  • výborné tepelněizolační vlastnosti
  • nenasákavost

Technické údaje
Objemová hmotnost: 32 kg/m3
Tepelná vodivost: 0,027 W/(m . K)
Pevnost v tlaku při 10% stlačení: 0,30 kPa
Dlouhodobé napětí v tlaku: 0,11 kPa
Třída požáru: E
Síla desky: 10;12,5; 20;30 mm
Šířka desky: 100–600 mm
Délka desky: 2 600 mm

Doporučení pro montáž
Používejte lepidlo pro ETICS systémy. Jednosložková polyuretanová pěna s minimální expanzí je odolná proti vlhkosti, má vynikající přilnavost a minimálně zatěžuje podklad svojí hmotností. Montáž se provádí pomocí aplikační pistole.

K utěsnění napojení systémových desek doporučujeme strukturovaný lepicí tmel a těsnicí tmel.

Systémové desky nemusejí být použity jen pro jednoduché řešení špalet a nadpraží, ale jsou vhodné pro stěny i stropy v interiérech i exteriérech.


Podrobné informace najdete na info@hpi-cz.eu.-->-->


Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media