asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Konference Lehké Obvodové Pláště, Fasády a Střechy po druhé v Hradci Králové

05.02.2013
Společnost STAVOKONZULT reaguje na obrovský ohlas po loňském prvním ročníku vytvořit den a půl trvající konferenci na téma lehké obvodové pláště fasády a střechy a řešit tak požadavky výrobců a stavebních firem a zároveň vytvořit širokou diskusní platformu, která bude informovat odbornou veřejnost o rozvoji tohoto trhu v oblasti norem, projektování a realizace.
Letošní ročník proběhne pod záštitou děkanky Fakulty stavební ČVUT v Praze prof. Ing. Aleny Kohoutkové, CSc., a to 5. – 6. 3. 2013 v EuroAgentur Hotel Tereziánský dvůr v Hradci Králové a máte se opravdu na co těšit!

Na podzim jsem otevřel internet a klikal v oblasti stavebnictví na různé odkazy a hledal témata, která nenechávají klidnými žádné inženýry, projektanty, architekty a vlastně všechny, kteří mají něco společného se stavebnictvím v oblasti lehkých obvodových plášťů, fasád a střech (dále jen LOPFAS). Stále se opakující otázky a mnohdy úsměvné odpovědi z oblasti norem, legislativních požadavků, navíc jsou nám z EU stále dodávány nové a ještě novější směrnice. Pokusili jsme se sestavit letošní témata LOPFAS tak, abychom poukázali na to, jak se s těmito problémy vypořádali naši přední odborníci, a budeme se společně snažit najít odpovědi na problémová témata.Tato konference spojuje normové a zákonné požadavky s konstrukčními zásadami a díky tomu nabízí architektům, projektantům, investorům, výrobcům a zpracovatelům orientaci v široké škále výrobků a materiálů použitelných při realizaci. Tyto souborné informace bezesporu přispějí k rozšíření znalostí a povedou zároveň ke zkvalitnění projektování, výroby a montáže LOPFAS.

Cílem je podpora kvality výrobků a vysoké odborné úrovně dodavatelů lehkých obvodových plášťů.

Budeme informovat architekty a projektanty o technologiích, výrobcích a materiálech pro realizace moderních staveb, ale také širokou odbornou veřejnost například o pravidlech kvalitních výběrových řízení a kontrolách kvality dodávek.

Na konferenci zazní příspěvky týkající se posuzování shody stavebních výrobků v rámci členských států EU, energetických vlastností obvodových plášťů, neprůzvučnosti obvodových plášťů, napojení otvorových výplní na nosnou konstrukci lehkého obvodového pláště a požární ochrany budov.

Diskutovat přijdou jako speciální hosté odborníci z Českého institutu otvorových výplní, kteří mají mnoho poznatků z oblasti otvorových výrobků v rámci LOPFAS. Institut od svého založení řešil mnoho zajímavých problémů, o kterých odborníci budou referovat.

Dokladem kvalitního výběru přednášejících a vhodně zvolených témat odborných přednášek je vysoká účast odborníků, zabývajících se problematikou lehkých obvodových plášťů.
 
Závěrem lze konstatovat, že v současnosti jsou fasádní systémy budov jedním z nejatraktivnějších a nejrychleji se rozvíjejících oborů ve stavebnictví. Přitom se jednotlivé fasádní systémy stále častěji kombinují s cílem dosažení optimálního výsledného efektu u fasád inteligentních budov.

Těšíme se na vás na semináři v Hradci Králové!
René Růžička, jednatel firmy Stavokonzult-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media