Mezinárodní ocenění pro most přes Lochkovské údolí
Galerie(11)

Mezinárodní ocenění pro most přes Lochkovské údolí

Partneři sekce:

Téměř každý stavební materiál má svou soutěž. Soutěží se o nejlepší stavby z betonu, cihel, dřeva, ale i oceli. Právě přednosti a nápaditý design ocelových konstrukcí představuje ocenění European Steel Design Awards, které uděluje Evropská asociace ocelových konstrukcí ( ECCS) každé dva roky. Letos se mezi oceněnými stavbami objevila i realizace z České republiky- most přes Lochkovské údolí na pražském okruhu.

Lochkovský most v Praze byl vybudován jako součást rychlostní silnice R1 (Pražský okruh), konkrétně stavby 514 Lahovice – Slivenec. Jedná se o nejvyšší most v Praze (65 m), ve srovnání se známým Nuselským mostem je o polovinu vyšší. Celá stavba má hmotnost zhruba 20 tisíc tun, na ocelovou konstrukci bylo použito 4 700 tun oceli a celková délka mostu je 461 m. Autory architektonického řešení jsou architekti Patrik Kotas a Petr Šafránek, projekčně se na mostu podílely společnosti Bögl a Krýsl k.s. a Stráský, Hustý a partneři, ocelovou konstrukci vyráběl Max Bögl Stahl – und Anlagenbau GmbH & Co KG a MCE Slaný s.r.o.
Pražský most se dostal mezi třináctku nejvýjimečnějších evropských projektů z oceli, které budou prostřednictvím soutěže představeny i širšímu mezinárodnímu publiku. Slavnostní vyhlášení proběhne 3. října v Miláně u příležitosti výroční konference ECCS. V rámci České republiky bude ocenění předáno na konferenci České asociace ocelových konstrukcí – KONSTRUKCE 2013 – v Lednici dne 17. 10. 2013.


Lochkovský most, Praha 2


Hlavní železniční nádraží Salzburk, Rakousko


Stadion Stade de Lille, Lille, Francie


Výzkumná stanice Bharati, Antarktida (nominováno za Německo)


Nádraží pro vysokorychlostní vlaky, Turín, Itálie


Podchody a lávky pro pěší na hlavním železničním nádraží, Arnhem, Nizozemsko


Národní turistická stezka, Trollstigen, Norsko


Most Hans Wilsdorf, Ženeva, Švýcarsko


Radarová věž, Izmit, Turecko

-vb-

zdroj: www.caok.cz