Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton

HPI-CZ otvírá moderní logistické centrum

HPI-CZ otvírá moderní logistické centrum

Společnost HPI-CZ, jeden z největších dodavatelů stavebního příslušenství pro všechny druhy střešních krytin a kompletního sortimentu pro zateplování budov u nás, otevřela moderní logistické centrum včetně dvousetmetrového showroomu v ulici Na Brně v Hradci Králové. Výběr nové adresy v rámci východočeské metropole není náhodný – HPI-CZ zde sousedí se svým distribučním partnerem, společností TOPTRANS, která pro ni dlouhodobě zajišťuje dopravu zboží.

Blízkost obou firem přinese zákazníkům HPI-CZ rychlejší servis a snadnou dohledatelnost zásilek. Díky zjednodušení a zefektivnění procesů zvládne nové logistické centrum zásobovat celou republiku. Modernizace se tak týká i pobočky HPI-CZ v Plzni, která se přesídlí, obdobně jako hradecké logistické centrum, do blízkosti firmy TOPTRANS. Plzeňská pobočka si i nadále zachová možnost osobních odběrů zdarma, vyzvednutí zboží je přitom možné už následující den od zaslání objednávky. Doručení zboží po celé ČR prostřednictvím společnosti TOPTRANS standardně dodává HPI-CZ v pracovních dnech do 24 hodin od objednání. Více na www.hpi.cz.

Požadavky na vysokou pružnost při vyřizování objednávek zákazníků může při tisícovkách skladových položek splnit jen moderní logistické zázemí. Takové nově využívá společnost HPI-CZ, tradiční dodavatel stavebního příslušenství pro střešní krytiny a zateplování budov. Prostory se nacházejí v logisticky velmi dobře dostupné lokalitě na okraji města, s napojením na dálnici a další významné komunikace.

Nové logistické centrum urychlí vyřizování objednávek

Oproti původním prostorám má nové logistické centrum HPI-CZ menší užitnou plochu, avšak umožňuje skladování až do výšky 11,5 metru. Díky efektivnímu využití plochy a lepší organizaci znamenala změna sídla pro společnost HPI-CZ navýšení kapacity skladu. Menší podlahová plocha pak v praxi znamená zkrácení časů na přípravu zakázek. Zboží je skladováno i manipulováno pod jednou střechou, nemůže tak dojít k jeho poškození, cesta zásilek k dopravci probíhá v rámci jednoho podlaží stejné budovy, jejich sledování je tedy podstatně snadnější. Nový systém kompletace objednávek navíc umožňuje ve stejném časovém úseku připravit více zakázek. Úzké propojení expedice a dopravy umožní HPI-CZ na požadavky zákazníků reagovat pružněji, bez časových ztrát. Po zabalení je zboží předáváno bez prodlevy dopravci.

Moderní showroom pro snadnější orientaci v nabízených řešeních

Orientaci ve variantách řešení zákazníkům nabízí showroom o rozloze 200 m2 s ukázkami použití jednotlivých profilů. U tak specifického sortimentu, jakým je stavební příslušenství, je reálná ukázka výrobku a jeho správné montáže zásadní. Pomůže rozhodnout se, který výrobek se nejlépe hodí pro řešený detail. Nové prostory skrývají také model střechy v reálné velikosti s prezentací všech nejdůležitějších prvků pro správnou funkci střechy a bezpečný pohyb po ní. Tréninková část showroomu poskytuje reprezentativní zázemí pro školení obchodních partnerů, ale i proškolování vlastních zaměstnanců.

Centralizace skladových prostor

Po stěhování hradecké pobočky čeká přemístění i pobočku v Plzni. Ta se, stejně jako sklad v Hradci Králové, nově zákazníkům představí v těsné blízkosti pobočky distribučního partnera, společnosti TOPTRANS. Ačkoliv její zásobování zajišťuje logistické centrum v Hradci Králové, zachová si možnost osobních odběrů zdarma i obchodní a technický servis. Vyzvednutí objednaného zboží je možné hned následující den po obdržení objednávky.

Stálí obchodní partneři mohou objednávat zboží prostřednictvím stávajícího objednávkového systému. Další variantou jsou stránky www.testthebest.cz, kde HPI-CZ představuje stavební materiály za zvýhodněné akční ceny. Po určitou, časově omezenou dobu si mohou individuální stavebníci i řemeslníci vyzkoušet výrobky za zvýhodněné akční ceny a přesvědčit se tak o jejich funkčnosti a kvalitě. Kromě uvedených variant lze zboží objednávat také z e-katalogu umístěného na www.hpi.cz, kde jsou umístěny i podrobnosti o sortimentu.

Více informací na www.hpi.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti HPI-CZ spol. s r. o.