Galerie(7)

Fasády z cementotřískových desek CETRIS® INCOL lze navrhovat pomocí BIM

Cementotřískové desky CETRIS® INCOL doplňují nabídku fasádních cetrisových desek. Velkou výhodou je bezesporu jejich použití na fasádu bez jakékoliv nutnosti další povrchové úpravy.

Deska CETRIS® INCOL  má shodné složení jako základní cementově šedivá deska CETRIS® BASIC, navíc je ale probarvená v celé hmotě černým pigmentem. Barva přidaná do směsi pro výrobu cementotřískové desky  opticky zvýrazňuje strukturu povrchu samotné desky.

Použití CETRIS INCOL v interiéru
Použití CETRIS® INCOL v interiéru | Zdroj: CIDEM Hranice

Deska CETRIS® INCOL si tak při atraktivním vzhledu zachovává všechny příznivé vlastnosti cementotřískové desky CETRIS® – mechanickou pevnost,  odolnost vůči plísním, houbám, mechanickému poškození, povětrnostním vlivům a především  nehořlavost (třída reakce na oheň A2-s1,d0). Probarvená deska pro použití v interiéru i exteriéru se vyrábí v tloušťce 12 mm a v rozměrech až 1250×3350 mm. Montážní zásady (kotvení, vzdálenost podpor a kotevních prvků, dilatace) jsou totožné jako při užití ostatních typů cementotřískových desek CETRIS®.

Cetris Incol
CETRIS® INCOL | Zdroj: CIDEM Hranice

Stejně jako základní deska CETRIS® BASIC také deska CETRIS® INCOL nemá definovaný jednotný barevný vzhled. Charakteristická vlastnost těchto povrchově neošetřených desek – barevná nejednotnost – je dána zejména použitým pojivem, kterým je portlandský cement. V ploše cementotřískových desek CETRIS® se i vlivem způsoby výroby a opracování může barevný odstín a struktura povrchu lišit. Mohou tak vznikat tmavší a světlejší nestejnorodá místa (fleky, pásy…). Cementotřískové desky CETRIS® s těmito šmouhami, společně s deskami bez nich vytváří opláštění s přirozenou různorodostí vzhledu betonových stěn. Působením povětrnostních vlivů pak časem nastává mírné sjednocení vzhledu  cementotřískových desek CETRIS®.

Desky CETRIS INCOL mohou být k nosné konstrukci lepeny systémem SIKA tack Panel
Desky CETRIS® INCOL mohou být k nosné konstrukci lepeny systémem SIKA tack Panel | Zdroj: CIDEM Hranice

Vše o deskách CETRIS® INCOL najdete zde: https://www.cetris.cz/desky/bez-povrchove-upravy/deska-cetris-incol/

Výrobce cementotřískových desek CETRIS® společnost CIDEM Hranice, a.s. pokračuje ve zdokonalování elektronických knihoven a databází pro snazší navrhování a projektování skladeb konstrukcí. Mimo Stavební knihovny DEK a BIM doplňků pro CAD programy Allplan, ArchiCAD, CADKON a REVIT je nově k dispozici i databáze Bimproject, která  zajistí maximální komfort při práci  s projektováním.

stavební knihovna DEK
Stavební knihovna DEK | Zdroj: CIDEM Hranice

K dispozici jsou zde jak 3D a 2D modely ke stažení, tak praktické údaje, jako např. technické listy či  prohlášení o vlastnostech k jednotlivým výrobkům. Mimo jiné si zde můžete vždy prohlédnout aktuální katalog a ceník v elektronické podobě. Vytvořit lze i vlastní generické a reálné BIM objekty z připravených šablon. V procesu si můžete zvolit seznam i pojmenování parametrů a vytvořit vlastní projektovou šablonou, jazykovou mutaci i seznam parametrů, které chcete použít. Nyní vše plně funkční pro program Revit a již brzy i pro Archicad.

bimproject
Bimproject | Zdroj: CIDEM Hranice

Elektronický katalog si můžete stáhnout zde: Elektronický katalog pro ArchiCAD a REVIT – Cetris

bimproject
stavební knihovna DEK
Desky CETRIS INCOL mohou být k nosné konstrukci lepeny systémem SIKA tack Panel
Cetris Incol
Použití CETRIS INCOL v interiéru

Zdroj: PR článek společnosti CIDEM Hranice, a.s., divize CETRIS