VISAGE, IMPACTUM a INTENSE – nové designové omítky Ceresit
Galerie(7)

VISAGE, IMPACTUM a INTENSE – nové designové omítky Ceresit

Partneři sekce:

Fasádní zateplovací systémy Ceresit Ceretherm od firmy Henkel nabízejí špičkové výrobky a ucelená systémová řešení. Platí to jak pro barevnost a design, tak pro odolnost a životnost fasády. Důkazem jsou poslední novinky v nabídce fasádních systémů - omítky a nátěry s designem přírodních materiálů Ceresit VISAGE a odolný kontaktní zateplovací systém Ceresit IMPACTUM s novou paletou intenzivních barev Ceresit INTENSE.

Díky své nízké hmotnosti výrobky z řady Ceresit VISAGE neovlivňují konstrukci budovy, a proto je možné je použít na fasádách budov, dokonce i při renovaci stávajících objektů. V rámci fasád se vzhledem přírodního kamene nabízí Henkel bohatou škálu barev v odstínech granitu a pískovce. Nová řada také zahrnuje speciální šablony, díky kterým je možné vytvořit strukturu typickou pro kámen a cihly. V moderní architektuře nejsou jediným zdrojem inspirace tradiční materiály, stále více jsou používány i lesklé metalické prvky. Omítky VISAGE nabízí díky metalickému nátěru v barvě ušlechtilých kovů široký výběr kovových lesklých, zářivých barev, zdokonalená technologie navíc zajišťuje dlouhotrvající efekt. Ceresit VISAGE je také ideální volbou pro každého, kdo hledá moderní materiály, které těží z krásy a elegance dřeva, ale nechce fasádu zatěžovat skutečným dřevem, které je navíc vystaveno povětrnostním vlivům.

Atraktivní z hlediska odolnosti a životnosti je systém Ceresit IMPACTUM, který při zachování špičkové úrovně tepelné izolace extrémně odolává mechanickému poškození (odolnost proti nárazu až 100J, což odpovídá energii fotbalového míče s rychlostí 90km/h nebo tenisového míčku, letícího rychlostí 250km/h) a silnému teplotnímu smršťování fasády, prasklinám, mikroprasklinám, enormnímu střídání noční a denní teploty, jakož i dešti. Systém je odolný proti UV záření (HBW index omítky CT 79 použitelný do hodnoty 5 %!), po absorpci vody je odolný vůči ztrátě pigmentu, špíně a biologické kontaminaci. Nasákavost po 24 hod. je přibližně 3,5 x nižší než požadavek ETAG 004. Ceresit IMPACTUM je speciálně vhodný na budovy v podmínkách s vysokými teplotními rozdíly, v místech s vysokou vlhkostí vzduchu, velmi znečištěným ovzduším (blízko silnic, průmyslových oblastí) a v místech se zvýšeným pohybem osob. Skvěle se hodí na sokly, čelní části budov, vstupní části veřejných budov, vstupní prostory do obytných budov a garáží a na celou fasádu budovy v rizikových oblastech nebo fasádu s intenzivními barvami.

A u těchto fasád může Henkel ČR nabídnout nový barevný systém Ceresit INTENSE, který přinesl zcela novou řadu 36 tmavých, intenzivních prémiových barev. Nová barevná paleta Ceresit INTENSE byla vytvořena pro potřeby architektů a investorů s cílem umožnit dokončit vzhled budovy v souladu s moderními trendy, ke kterým intenzivní a výrazné barvy bezpochyby patří.

Omítky a fasádní nátěry Ceresit jsou díky receptuře BioProtect odolné proti působení plísní a řas. Díky této originální receptuře dochází k postupnému uvolňování biocidních látek, které zajišťují dlouhodobou ochranu fasády. Proces uvolňování aktivních látek je zcela bezpečný pro lidi, zvířata a životní prostředí a bezpečnost je potvrzena a schválena odpovědnými institucemi. Omítky a fasádní nátěry Ceresit mají také antistatické vlastnosti díky Anti Dirt Pick – up efektu, který chrání fasádu před nadměrným usazováním nečistot z okolí.

Více informací o omítkách a fasádních nátěrech Ceresit naleznete na www.ceretherm.cz, www.ceresit-visage.cz a www.ceresit-impactum.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Henkel ČR