Trend hladkých stěn v interiéru

Baumit FinoGrande – cestou čistě hladkého povrchu

Obliba sádrových stěrek jako finální vrstvy u stěn a stropů z mnoha důvodů neustále roste a výrobci stavebních materiálů tak vytváří na trhu se svými výrobky stále intenzivnější konkurenční prostředí. Mezi naprosté novinky nyní patří sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande pro výhradně suché interiéry je výrobkem, který lze využít nejen u nových staveb. Své uplatnění najde při rekonstrukcích, renovacích, dostavbách a všude tam, kde je potřeba výsledné sjednocení povrchů. Zcela samostatnou kapitolou je poté využití tohoto typu stěrky při renovaci bytového jádra např. ve starších panelových domech, což je v současnosti v Česku velmi častá praxe.

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande
Sádrová stěrka Baumit FinoGrande |

Předností této stěrky je navíc možnost aplikace na většinu stavebních materiálů, např. na betonový poklad, sádrokartonové desky nebo vápenocementové či sádrové omítky jako finální povrch. Použít lze také v případě opravy trhlin a díky svým vlastnostem je doporučen pro úpravu stropních konstrukcí.

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande, má čistě hladký finální povrch, vysokou paropropustnost a před případnou malbou je také velmi dobře brousitelná. Realizační firmy také velmi ocení jednoduchou zpracovatelnost tohoto materiálu.

Ruční nanášení stěrkového materiálu
Ruční nanášení stěrkového materiálu |

Novému trendu podléhá u sádrové stěrky Baumit FinoGrande také její nabízené balení ve formě 20 kg pytle, což usnadňuje manipulaci s materiálem na stavbě. Vydatnost tohoto jednoho balení je přibližně 10 m2 při tloušťce vrstvy 2 mm.

www.baumit.cz/products/vnitrni-sterky-a-natery/sterky/baumit-finogrande

Příprava sádrové stěrky
Příprava sádrové stěrky |