Galerie(6)

Dejme veřejný prostor designu. Mobiliář inspirovaný zahradou

Patří do parku křeslo a lehátko? Může být u laviček na náměstí stolek? Jde do ulic vnést lehkost, kterou známe ze zahrad? Podle společnosti Egoé ano.

Preva
Barka 2
Bistrot
Cora 1
Cora 2
Cora

Ze svých kolekcí vybrali odolný, desítkami sezon prověřený outdoor nábytek, přidali kotvení a poslali ho do města. Egoé navrhuje a vyrábí mobiliář, který neruší, ale zároveň nezevšední. A hlavně do veřejného prostoru vnáší jinou atmosféru.

Radium
Radium | Zdroj: Egoé

Čekání na nádraží, volný čas na zahradě

Posaďte se. K tomu Egoé vybízí lidi už skoro 30 let. Staví nádraží, kam dodává vlastní drážní mobiliář. Později se pustili i do výroby outdoor nábytku. Z obou prostředí teď vzali to nejlepší. Bytelnost a střídmost z perónu, pohodlí a lehkost ze zahrad a teras.

Výsledkem jsou vybrané kolekce, které jsou přizpůsobeny pro veřejný prostor – například lavice Barka, Bistrot a Cora, křesla Preva, sedací kostky Radium, kulaté stoly Spulka nebo lehátko Alva.

Alva
Alva | Zdroj: Egoé

Jaké jsou možnosti? Venku jako doma

Lineární uspořádání v podobě laviček, které kopírují cestu parkem? Mezi nimi koše? Proč ne. Jsou ale i jiné možnosti. Hrát si s prostorem a přidat funkce. Sednout si naproti sobě ke kulatému stolu a hrát šachy. O kus dál posezení pro piknik, klidně i s grilem. Číst si vleže knihu. Vše lze zprostředkovat.

Tina Spulka
Tina Spulka | Zdroj: Egoé

Outdoor pod střechou

S ambicí nabídnout atmosféru zahrady souvisí i nabídka produktů, které umí vše zastřešit – modulární systém kostel Leva. Jde o jednoduchý stavebnicový systém, kterým dáte svým představám přesný tvar i funkci. Kariéra kostek Leva začala v privátních zahradách. Postupně se jako řešení pro komfortní trávení času venku dostala i na firemní terasy, následně do škol, do veřejných parků nebo k čerpacím stanicím.

Leva
Leva | Zdroj: Egoé

 www.egoe.eu

ZDROJ: PR článek společnosti Egoé