Rodinné domy ve Stupavě staví APEX A opět z pórobetonu Ytong

Projekt Lintavy je pro moderní lidi, kteří touží spojit život ve městě s aktivním časem v přírodě. Pozemky se nacházejí přímo pod lesem, na místě bývalých terasovitě osazených vinic. Autorem projektu a současně i developerem je bratislavský architektonický ateliér APEX A. A podobně jako na projektu v Lastovičkách v Novej Dedinke u Bratislavy zde Jurij Čerňak a Miroslav Žilinský zvolili pro hrubou stavbu pórobetonové tvárnice Ytong.

Na osmnácti pozemcích o výměře od 452 m2 do 611 m2 zde postupně vyrostou samostatně stojící rodinné domy ve třech provedeních

V Lintavách bude mít každá rodina dostatek soukromí, protože všechny projekty domů jsou navrženy ve tvaru „L“. Taková dispozice zajišťuje dostatek soukromí od sousedů a zároveň umožňuje nádherný výhled na město a planinu. Stavby budou inspirovány jedinečnou architekturou okolí a se svými sedlovými střechami dokonale zapadnou do rázu regionu. Prvních pět domů začal APEX A stavět na podzim loňského roku, v březnu 2022 se pak rozjela výstavba dalších šesti domů.

APEX A se i na tomto projektu spolehl na pórobetonové zdivo Ytong

Ing. Jurij Čerňak k výstavbě ve Stupavě říká: „Projekt Lintavy je výjimečný i tím, že do něj náš tým vložil kousek sebe. S návrhem jednotlivých domů a jejich dispozic jsme si vyhráli tak, jako bychom plánovali bydlení pro své rodiny.

Nezůstali jsme však jen u architektury a pustili se i do samotného developingu. Takový přístup je pro zákazníky zárukou, že budou vědět o každém jednom detailu domu, který jim představí samotný architekt.

 Výhodou bylo, že jsme se opět mohli spolehnout na pórobeton Ytong, u kterého máme rádi přesnost, rychlost výstavby, jednoduchost a tepelně technické vlastnosti. Ty navíc oceňují i ​​budoucí majitelé domů. Silnou stránku pórobetonových tvárnic Ytong je nejen nízká energetická náročnost, ale také zdravé bydlení a skutečnost, že je to ekologický přírodní materiál.“

Zdroj: Xella

„Velké“ a „malé“ formáty tvárnic Ytong a Silka se dobře kombinují

Ateliér APEX A navrhl domy ve Stupavě z klasických tvárnic Ytong, ale na svých projektech využil a využívá také velkoformátové tvárnice Ytong Jumbo, Silka Tempo nebo Ytong příčkové panely či minerální izolační desky Multipor.

Bohaté zkušenosti má i se službami společnosti Xella, vždyť i při přípravě projektu Lintavy využil předností konceptu digitálního plánování Xella blue.sprint. „Spojení velkoformátových prvků z pórobetonového zdiva Ytong a vápenopískových tvárnic Silka s tradičními tvárnicemi, příčkami a ostatním sortimentem Xella přináší výbornou kombinovatelnost a vzájemnou doplnitelnost.

Zdroj: Xella

Práci na projektu a celou výstavbu usnadňuje také kompletní sortiment hrubé stavby od jednoho dodavatele. A služba Xella blue.sprint nám pomohla eliminovat kolize na projektu, řešit návaznost stěn a přesnou specifikaci sortimentu,“ dodává Ing. Jurij Čerňak.

ZDROJ: PR článek společnosti Xella