Nová série LUA značky Laufen: Poetický design s funkčností

Zdroj: Laufen

Seznamte se s novou kolekcí LUA. Je to nová všestranná koupelnová řada, která si najde své místo jak v domácnostech, tak ve veřejném prostoru. Toanu Nguyenovi, světoznámému designérovi a architektovi, se podařilo vytvořit další komplexní stylovou koupelnu s důležitým společným jmenovatelem: nadčasovostí. Inspiraci pak kolekce LUA čerpá z každodenních rituálů, při kterých vodu využíváme a které jsou v našich životech nezbytnou samozřejmostí.

K nové kolekci vedl dlouhý proces skicování a návrhů, nakonec se však Toanu Nguyenovi podařilo navrhnout nadčasovou a flexibilní sérii, která si najde zalíbení u příznivců čistých linií. Design každého kusu koupelnové keramiky ze série LUA pak vychází z tvaru oválu.

Právě tento nový geometrický tvar vyžadoval rozsáhlou sérii studií a kreseb tak, aby byly výsledné prvky nejen designově propracované, ale také vysoce funkční a snadno kombinovatelné jak mezi sebou, tak také s dalšími kolekcemi značky Laufen.

Holistický přístup v koupelně

Cílem světoznámého architekta bylo vytvořit komplexní koupelnový prostor, kde se jednotlivé prvky doplňují. Dokonale tvarovaná vana tak perfektně funguje ve spojení s umyvadly, ale i s vodovodními bateriemi, které na první pohled zaujmou tím nejčistším nadčasovým designem. Zabudované nejmodernější technologie šetřící vodu a energie jsou pak u švýcarské značky již samozřejmostí.

Na poli novinek však nezůstává řada LUA osamocena. Skvěle ji doplní nový koupelnový nábytek z kolekce LANI pečlivě navržený tak, aby akcentoval dokonalost jednotlivých keramických komponentů.

Vyvážený design nábytku i keramiky zajišťuje, že se jednotlivé prvky hodí do jakéhokoliv interiéru a přispívají k vysoce estetickému prostředí koupelny. Koupelnu navíc obohatí o značný úložný prostor, ať už ve formě skříněk s poličkami nebo pojízdných zásuvek pod umyvadlo.

Zdroj: Laufen

Kolekci LUA doplnil designér a architekt Toan Nguyen také o bohatou sérii vodovodních baterií v chromovém provedení. Krásně ladí se sanitární keramikou této řady, snadno je ale zkombinujete i  s dalšími moderně pojatými koupelnovými kolekcemi.

Design vyznačující se čistými a geometricky přesnými křivkami skvěle doplní jak umyvadla, tak vany, sprchy a bidety. Kombinace chromového povrchu a minimalisticky pojatých tvarů činí z baterií nadčasový prvek, který se nikdy neokouká.

Zdroj: Laufen
Zdroj: Laufen

Síla celé kolekce pak spočívá jak ve vybroušeném designu, ve kterém má každý prvek své logické místo, tak také v její snadné kombinovatelnosti s dalšími kolekcemi značky Laufen.

Díky tomu kolekce umožnuje vysoce personalizovaný přístup ke koupelně a každý zákazník tak může naplnit svá designová a funkční očekávání.

AP01 LAUFEN LUA 10 TF Press
Zdroj: Laufen

Toan Nguyen, designér stojící za sérií Laufen LUA: „Koupelnová kolekce LUA pro mě představovala závazek stvořit sérii, která je jednoduchá a čistá, ale zároveň extrémně ucelená v každém svém detailu. Mým cílem bylo vytvořit takový design, který bude součástí naší kolektivní paměti.“

Zdroj: Laufen

www.laufen.cz

ZDROJ: PR článek společnosti LAUFEN CZ, s.r.o.