Festival Film a architektura

Detaily události

  • Datum:
  • Adresa:
  • Kategorie:

Festival Film a Architektura uvede v rámci svého jubilejního desátého ročníku, stejně jako v minulých úspěšných ročnících, výběr těch nejzajímavějších filmů z české i zahraniční produkce se zaměřením na kvalitní architekturu či architektonické přístupy ke společenským či jiným problémům. Festival, jehož organizátorem je spolek Kruh, letos ponese podtitul CONNECTION. Akce se bude konat od 30.9. do 4.10. v České republice i na Slovensku.

Název CONNECTION bude zastřešujícím festivalovým tématem prezentovaných filmů a doprovodných akcí, v rámci kterých bychom chtěli poukázat na to, jak důležitou roli hraje architektura při propojování lidí, prostředí, kultur. Cesty, mosty, křižovatky, připojení, spojnice, průsečíky, spojování materiálů, ale také lidí, vytváření nových vztahů, k architektuře, k domovu, k veřejnému prostoru, k lidem kolem nás. Téma, jenž subtilně naráží na důležitost (internetového) připojení v období karantény, restrikcí s ohledem na cestování i běžný každodenní kontakt, vnímá architekturu jako jeden z těch zásadních spojovatelů ve světě s novými hranicemi a poukazuje na důležitost architektury jako oboru a zároveň jako partnera k pochopení a utváření okolního světa.

Kurátorsky vybrané autorské dokumenty, inovativní, experimentální a hrané filmy se především snaží představit mnohdy komplikovaná odborná témata kvalitním a inovativním filmovým zpracováním. Hlavními centry festivalu budou kino Světozor a CAMP. Letos usilujeme o propojení dalších projekcí s místy zpřístupněnými v rámci akce Hurá dovnitř!

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.