Inteligentní výrobní halu pro MANN+HUMMEL řídila DELTA Projektconsult
Galerie(7)

Inteligentní výrobní halu pro MANN+HUMMEL řídila DELTA Projektconsult

Mezinárodní společnost MANN HUMMEL GROUP, specialista v oblasti filtrace a výrobě komponentů pro automobilový a strojní průmysl rozšířila své zázemí pro svoji sesterskou společnost MANN+HUMMEL Innenraumfilter (CZ), která působí v Uherském Brodě. DELTA pro ni kompletně připravila tento rozsáhlý stavební projekt.

Výrobní hala s vlastní identitou

Jedná se o výrobní halu s administrativním zázemím o celkové zastavěné ploše 4 780m2. Hala se nachází v areálu Slováckých strojíren v jižní části města Uherský Brod a bude sloužit jako výrobní a skladovací hala pro výrobu filtrů do klimatizačních jednotek osobních a nákladních automobilů a současně společnosti poskytne dostatečné administrativní zázemí. Výrobní hala MANN HUMMEL v Uherském Brodě se rozhodně neřadí mezi zástupy hal, které připomínají spíše krabice bez tváře a kterých v Čechách hojně přibývá. Má nejen inteligentní zdroj energie, ale také svou ojedinělou architekturu, která dává i zdánlivě obyčejnému objektu výrobní haly zajímavý ráz. Architektura rovněž vzešla z rukou architektů DELTY.

Celková výše investice do této haly činila 8,2 milionů eur. Hala zcela nahradila původní výrobní prostory a předpokládá se výroba 6,5 milionů kusů filtrů za jeden rok, což představuje navýšení výrobní kapacity o plných 30%. Dobrou zprávou pro slovácký region rozhodně je, že v blízké budoucnosti zde najde uplatnění dalších 50 pracovníků.

Vzorový stavební projekt pro další expanzi

Stavební projekt této haly je výjimečný tím, že byl určen jako vzorový pro budoucí stavby skupiny MANN+HUMMEL  GROUP, zejména co se týče nového způsobu výstavby a vybavení. Na střeše byla realizována fotovoltaická elektrárna, která vyrábí jednu třetinu energetické spotřeby provozu.  Hala byla vybudována v souladu s nejvyššími standardy s ohledem na platné směrnice bezpečnosti práce a také ergonomii. Také nabízí řadu logistických zlepšení. Součástí haly je například vlakový systém, který bude převážet materiály a výrobky z jednoho místa haly na druhé. Výrobní část objektu je jednopodlažní a má plochu 4 500m2. V administrativní části objektu s plochou 1 500m2 se v prvním podlaží nachází odpočinkové prostory, sociální zázemí pro pracovníky výroby a moderní kantýna. Ve druhém podlaží jsou situovány administrativní prostory, které zaměstnancům společnosti nabízí kanceláře typu „open space“ spolu se zasedacími místnostmi a školícím centrem.

Projektový management přinesl úspory

Projektovým manažerem, který koordinoval veškeré přípravné a realizační fáze výstavby byla třebíčská DELTA, která se osvědčila již v předchozích stavebních projektech realizovaných pro společnost MANN+HUMMEL v Nové Vsi na Třebíčsku. DELTA byla pověřena realizací i tohoto vysoce moderního hospodárného objektu a také zároveň garantem dodržení stanovených investičních nákladů. Erik Štefanovič, jednatel společnosti DELTA, k tomuto projektu navíc doplnil: „ Využili jsme proces sloučení stavebního a územního řízení do jednoho procesu, kterým se výrazně urychlil čas přípravné fáze při jednání s úřady. To nám umožnilo připravit, vyprojektovat a postavit tuto výrobní halu v poměrně krátkém čase 14 měsíců. Navíc díky tomu, že se povedlo realizovat stavbu úsporným způsobem, bylo možné investovat do kvalitního architektonického řešení exteriéru i interiéru.

Datové úložiště „datapool“

Celý projekt je také na české podmínky netradiční novým způsobem řízení a sdílení dat v rámci stavebního projektu, které probíhalo pomocí systému datapool. Speciálního softwaru vytvořeného dceřinou společností DELTA Netconsult. Štefanovič k tomuto v Čechách poměrně vzácnému softwaru datapool závěrem upřesnil, že se jedná se o inteligentní datové úložiště do kterého se lze připojit prakticky odkudkoliv a tak mít pro jednotlivé fáze výstavby potřebná a především aktuální finální data vždy po ruce. Což je vzhledem k tomu, kolik expertů a firem se na realizaci takového rozsáhlého projektu podílí velkými zjednodušením a zpřehledněním práce.

ZDROJ: PR článek Delta Projektconsult s. r. o.