V centru Mostu roste nový obchodní komplex

Už jen dva měsíce zbývají do otevření nového mosteckého obchodního centra Central Most, jehož výstavba začala v únoru minulého roku. Obyvatelům Mostecka nabídne na celkové prodejní ploše 18 tisíc m2 více než 90 maloobchodů ve dvou nadzemních patrech a cca 350 parkovacích míst v podzemí. Nový komplex je situován v samém srdci města na 1. náměstí a zahrnuje také rezidenční část se 101 byty. Celkové náklady projektu činí 1,1 miliardy korun.

Rozšíření nabídky zboží a služeb pro obyvatele Mostecka

Obyvatelům Mostu a Litvínova nové obchodní centrum přinese širší nabídku zboží, služeb a značek, které v regionu dosud chyběly. „Jak vyplynulo z našeho nedávného výzkumu mezi obyvateli Mostecka, většina z nich (59 procent) jezdí někdy nakupovat mimo město. Stávající nabídka jim jednoduše nepostačuje. Naším cílem proto od začátku bylo obsadit prodejní plochy co nejširším spektrem obchodů a značek, aby bylo centrum atraktivní nejen pro obyvatele Mostu, ale i pro široké okolí,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je developerem obchodního centra.

Prodejní plocha obchodního centra je v současnosti již z 85 % pronajata. Velikost prodejních prostorů se pohybuje od 20 do 2 500 m2, mezi největší nájemce patří Hyper Albert (dříve Hypernova), Datart, C&A, Intersport a Orsay. O pronájem prostor v obchodním centru se stará společnost Cushman & Wakefield.

Central Most dotvoří centrum města

Komplex Central Most roste na 1. náměstí v místě bývalého parkoviště. Architektonicky tak dotvoří centrum tohoto regionálního města s 68 000 obyvateli. Zajímavostí projektu je fakt, že obě podlaží mají díky svažitosti terénu přímý vstup z úrovně ulice.

Projektantem stavby, která v současnosti prochází konečnými úpravami, je společnost KRR Architektura. Jejím úkolem bylo navrhnout kvalitní řešení komplexu jak z architektonického, tak urbanistického hlediska. Prostřednictvím prosklené stropní části bude v projektu zapojeno přírodní světlo, prosklené jsou rovněž vstupní části komplexu. Obchodní centrum nabídne přímý výhled na dominantu mosteckého regionu, hrad Hněvín. Součástí budovy bude věž s hodinami a její okolí dotvoří zeleň, včetně nově vysazených stromů.

Rezidence Odeon: 101 nových bytů

Součástí komplexu Central Most bude také rezidenční část, která nabídne 101 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk vybavených balkóny nebo terasou s možností podzemního parkování.

Zhotovitelem stavby projektu Central Most je společnost Metrostav.

Zdroj: EMC a.s.

RubrikyRealitní trh