Palác Archa v centru Prahy v novém

Orco Property Group oznamuje, že kolaudace první fáze projektu Palác Archa v centru Prahy proběhla úspěšně a dle časového harmonogramu.

Projekt se nachází v bývalé budově ČSOB v ulici Na Poříčí vedle divadla Archa. Orco vlastní i sousední budovy, včetně pasáže a nádvoří a hodlá zde vybudovat moderní víceúčelový projekt. Rekonstrukce probíhá ve dvou fázích, z nichž první již byla úspěšně dokončena. Stavební práce proběhly podle plánu. Kolaudace první fáze o rozloze 7 500 m² proběhla 20. března, přičemž dokončení celého projektu se očekává v prvním čtvrtletí roku 2009. Kromě ČSOB, která nadále užívá část nemovitosti bude mezi nové nájemce patřit např. společnost Robert Half International. Pasáž pak nabídne návštěvníkům možnost kulturního vyžití v divadle Archa, které je sponzorováno Orco Property Group. V přízemních prostorách je plánována řada stylových obchodů a kaváren.

Projekt sestává z pěti budov a nádvoří, včetně dvou historických objektů navržených známými architekty Josefem Gočárem a Františkem Markem v 30. letech minulého století. Projekt bude mít k dispozici cca 17 000 m² kancelářských ploch a 1 300 m² maloobchodních prostor v pasáži spojující ulice Na Poříčí a Na Florenci. Architektem projektu je společnost Chapman Taylor International, hlavním dodavatelem stavby IMOS Brno, a.s., závod Ostrava.

„Jsme opravdu rádi, ž naše portfolio zdobí tak výjimečný projekt. Palác Archa je unikátní kombinace komerčních a zábavních aktivit, kde mohou návštěvníci spojit příjemné s užitečným. Nestává se příliš často, aby se naskytla příležitost propojit v rámci developerského projektu obchod s uměním, jak se to povedlo nám v tomto případě. Celý komplex tak splňuje svůj původní účel a zároveň odráží atmosféru města proslulého svým kulturním dědictvím,“ uvedl Štěpán Jirout, development manažer společnosti Orco Property Group.

Zdroj: Best Communications